Interactieve kaart

Kaart van de staat Sinaloa

Bekijk alle gemeenten, steden en dorpen van de staat Sinaloa op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de belangrijkste wegen, de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de gemeenten tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een gemeente om het inwonertal, de oppervlakte en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van de staat Sinaloa om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van de staat Sinaloa met steden en dorpen, de kaart van de gemeenten en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van de staat Sinaloa met steden

Kaart van de gemeenten van de staat Sinaloa

Blinde kaart van de staat Sinaloa

Kerngegevens

Hoofdstad
Culiacán
Grootste stad
Culiacán (808.416)
Inwoners
3.061.863 (2025)
Oppervlakte
57.382 km²
Gemeenten van de staat Sinaloa
20
Gemeente met de meeste inwoners
Culiacán (943.091)
Gemeente met de grootste oppervlakte
Sinaloa, 6.311 km²
Kaart van de staat Sinaloa met de grootste steden
Kaart van de staat Sinaloa met de grootste steden

Over de staat Sinaloa

De staat Sinaloa telt 3.061.863 inwoners (2025) op een oppervlakte van 57.382 km² en is verdeeld in 20 gemeenten. De hoofdstad is ook de grootste stad: Culiacán (808.416 inwoners, 2020). De staat Sinaloa grenst aan Chihuahua, Durango, Nayarit en Sonora.

Van de gemeenten heeft Culiacán de meeste inwoners (943.091 inwoners) en Cosalá de minste (16.247 inwoners); Sinaloa is het grootst (6.311 km²) en Eldorado het kleinst (579 km²).

De grootste steden van de staat Sinaloa

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (43) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadGemeenteInwoners
1CuliacánCuliacán808.416
2MazatlánMazatlán441.975
3Los MochisAhome298.009
4GuasaveGuasave77.849
5GuamúchilSalvador Alvarado65.215
6Escuinapa de HidalgoEscuinapa33.924
7Licenciado Benito Juárez (Campo Gobierno)Navolato33.496
8NavolatoNavolato30.796
9Costa RicaCuliacán28.239
10Gabriel Leyva Solano (Benito Juárez)Guasave25.157
11Juan José RíosJuan José Ríos22.421
12La CruzElota19.742
13El RosarioRosario17.097
14Villa UniónMazatlán16.934
15EldoradoEldorado14.772
16Adolfo Ruiz CortinesGuasave14.623
17El FuerteEl Fuerte12.848
18AhomeAhome11.851
19General Ángel Flores (La Palma)Navolato10.978
20ChoixChoix10.328
21Ciudad ConcordiaConcordia9.864
22Higuera de ZaragozaAhome9.464
23El DiezCuliacán8.427
24Isla del BosqueEscuinapa8.145
25CosaláCosalá7.888

Het inwonertal is de schatting van de Encuesta Intercensal 2025 van het INEGI voor 15 oktober 2025 van de mensen in particuliere woningen; de 20 gemeenten tellen op tot de 3.061.863 inwoners van de staat. Het totaal van de staat op de kaart van Mexico, 3.102.935, telt ook de 41.072 mensen mee die volgens het INEGI in collectieve woningen of zonder woning leven, een cijfer dat het alleen voor de hele staat publiceert. Plaatsen zijn de woonkernen (localidades) van het INEGI met hun inwonertal bij de volkstelling 2020: elke gemeentelijke hoofdplaats en elke andere woonkern met 5.000 of meer inwoners.

Gemeenten van de staat Sinaloa

Alle 20 gemeenten. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

Gemeenten van de staat Sinaloa. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Los Mochis481.7193.500
Angostura45.3221.908
Badiraguato19.7344.836
Choix28.4863.215
Ciudad Concordia23.6182.167
Cosalá16.2472.172
Culiacán943.0915.730
El Fuerte97.5084.096
Eldorado37.266579
La Cruz44.9101.643
Escuinapa de Hidalgo58.8741.556
Guasave263.9132.778
Juan José Ríos41.229743
Mazatlán539.0702.534
Mocorito40.5102.801
Navolato148.2192.333
El Rosario50.5772.636
Guamúchil83.984774
San Ignacio20.2015.070
Sinaloa de Leyva77.3856.311

Quizzen en werkbladen

Bronnen

  • Gemeenten en staten: INEGI (Instituto Nacional de Estadística y Geografía), Marco Geoestadístico van de Encuesta Intercensal 2025; oppervlakten gemeten op deze grenzen.
  • Bevolking: INEGI, Encuesta Intercensal 2025, bevolking in particuliere woningen per gemeente op 15 oktober 2025 (belangrijkste resultaten per woonkern, open data); de totale bevolking van de staat: INEGI, Encuesta Intercensal 2025.
  • Plaatsen en gemeentelijke hoofdplaatsen: INEGI, Catálogo Único de Claves de Áreas Geoestadísticas Estatales, Municipales y Localidades (AGEEML), met het inwonertal van elke woonkern in de Censo de Población y Vivienda 2020.
  • Federale hoofdwegen: INEGI, Red Nacional de Caminos 2025 (met de SICT en het Mexicaans Instituut voor Transport).
  • Rivieren: INEGI, Red Hidrográfica Digital de México 1:250 000, editie 1.0; meren en stuwmeren: INEGI, Red Hidrográfica 1:50 000, editie 2.0.