Interactieve kaart

Kaart van de staat Chihuahua

Bekijk alle gemeenten, steden en dorpen van de staat Chihuahua op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de belangrijkste wegen, de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de gemeenten tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een gemeente om het inwonertal, de oppervlakte en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van de staat Chihuahua om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van de staat Chihuahua met steden en dorpen, de kaart van de gemeenten en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van de staat Chihuahua met steden

Kaart van de gemeenten van de staat Chihuahua

Blinde kaart van de staat Chihuahua

Kerngegevens

Hoofdstad
Chihuahua
Grootste stad
Ciudad Juárez (1.501.551)
Inwoners
3.886.377 (2025)
Oppervlakte
247.413 km²
Gemeenten van de staat Chihuahua
67
Gemeente met de meeste inwoners
Juárez (1.602.603)
Gemeente met de grootste oppervlakte
Ahumada, 16.910 km²
Kaart van de staat Chihuahua met de grootste steden
Kaart van de staat Chihuahua met de grootste steden

Over de staat Chihuahua

De staat Chihuahua telt 3.886.377 inwoners (2025) op een oppervlakte van 247.413 km² en is verdeeld in 67 gemeenten. De hoofdstad is Chihuahua, de grootste stad Ciudad Juárez (1.501.551 inwoners, 2020). De staat Chihuahua grenst aan Coahuila, Durango, Sinaloa, Sonora en de Verenigde Staten.

Van de gemeenten heeft Juárez de meeste inwoners (1.602.603 inwoners) en Huejotitán de minste (839 inwoners); Ahumada is het grootst (16.910 km²) en Santa Bárbara het kleinst (344 km²).

De grootste steden van de staat Chihuahua

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (74) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadGemeenteInwoners
1Ciudad JuárezJuárez1.501.551
2ChihuahuaChihuahua925.762
3CuauhtémocCuauhtémoc135.586
4DeliciasDelicias128.548
5Hidalgo del ParralHidalgo del Parral113.843
6Nuevo Casas GrandesNuevo Casas Grandes62.038
7Santa Rosalía de CamargoCamargo42.019
8José Mariano JiménezJiménez35.087
9Pedro MeoquiMeoqui23.140
10Juan AldamaAldama22.568
11Manuel OjinagaOjinaga22.066
12Santa EulaliaAquiles Serdán20.042
13GuachochiGuachochi17.410
14AscensiónAscensión15.054
15MaderaMadera14.755
16SaucilloSaucillo10.805
17San JuanitoBocoyna10.741
18Miguel AhumadaAhumada10.510
19Colonia AnáhuacCuauhtémoc10.196
20Lázaro CárdenasMeoqui9.839
21Santa BárbaraSanta Bárbara9.169
22La JuntaGuerrero8.409
23San BuenaventuraBuenaventura8.253
24Ciudad GuerreroGuerrero7.834
25Casas GrandesCasas Grandes7.134

Het inwonertal is de schatting van de Encuesta Intercensal 2025 van het INEGI voor 15 oktober 2025 van de mensen die in particuliere woningen wonen; de 67 gemeenten tellen op tot de 3.886.377 van de staat. Het totaal van de staat op de kaart van Mexico, 3.903.944, telt ook de 17.567 mensen die het INEGI schat in collectieve woningen en zonder woning, een cijfer dat het alleen voor de hele staat publiceert. Plaatsen zijn de plaatsen (localidades) van het INEGI met hun inwonertal volgens de volkstelling van 2020: elke gemeentelijke hoofdplaats en elke andere plaats met 5.000 inwoners of meer.

Gemeenten van de staat Chihuahua

Alle 67 gemeenten. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

Gemeenten van de staat Chihuahua. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Miguel Ahumada15.61016.910
Juan Aldama29.7769.216
Valle de Ignacio Allende8.1662.133
Santa Eulalia29.810495
Ascensión28.29112.860
Bachíniva5.744952
Mariano Balleza12.9985.371
Batopilas de Manuel Gómez Morín9.9002.137
Bocoyna22.0912.706
San Buenaventura28.4157.912
Santa Rosalía de Camargo52.25613.747
Carichí7.8602.591
Casas Grandes13.0963.755
Chihuahua965.3508.382
Chínipas de Almada6.8291.990
José Esteban Coronado1.8551.890
Santiago de Coyame1.55511.651
Cuauhtémoc199.5673.608
Cusihuiriachi5.2541.608
Delicias158.185533
San Lorenzo2.3841.033
El Tule1.530470
Hermenegildo Galeana6.4501.730
Valentín Gómez Farías7.332853
San Nicolás de Carretas2.409485
Guachochi50.0056.972
Guadalupe5.0625.995
Guadalupe y Calvo39.4969.619
Témoris7.4131.823
Ciudad Guerrero35.8205.730
Hidalgo del Parral118.5781.924
Huejotitán839853
Ignacio Zaragoza5.2132.861
Janos10.1217.413
José Mariano Jiménez39.90110.771
Ciudad Juárez1.602.6033.547
Julimes4.6794.120
La Cruz3.3941.053
Octaviano López3.6641.348
Madera25.5968.737
Maguarichi1.1981.006
Manuel Benavides1.0585.025
Matachí2.385727
Mariano Matamoros4.5591.182
Pedro Meoqui40.211429
Morelos5.5312.183
Moris3.0801.807
Namiquipa24.2964.860
Nonoava2.2422.001
Nuevo Casas Grandes71.2072.602
Melchor Ocampo8.8941.796
Manuel Ojinaga23.8626.796
Práxedis G. Guerrero5.941371
San Andrés8.9892.263
Santa Cruz de Rosales16.4241.927
San Francisco de Borja1.9961.320
San Francisco de Conchos1.931879
San Francisco del Oro5.021481
Santa Bárbara12.556344
Santa Isabel4.044670
San Francisco Javier de Satevó3.0453.557
Saucillo31.8003.040
Temósachic4.1544.275
Urique15.7593.302
Uruachi5.5312.659
Valle de Zaragoza3.7612.954
Valle del Rosario1.8051.172

Quizzen en werkbladen

Bronnen

  • Gemeenten en staten: INEGI (Instituto Nacional de Estadística y Geografía), Marco Geoestadístico van de Encuesta Intercensal 2025; oppervlakte gemeten op deze grenzen.
  • Bevolking: INEGI, Encuesta Intercensal 2025, bevolking in particuliere woningen per gemeente op 15 oktober 2025 (hoofdresultaten per plaats, open data); totale bevolking van de staat: INEGI, Encuesta Intercensal 2025.
  • Plaatsen en gemeentelijke hoofdplaatsen: INEGI, Catálogo Único de Claves de Áreas Geoestadísticas Estatales, Municipales y Localidades (AGEEML), met het inwonertal van elke plaats in de Censo de Población y Vivienda 2020.
  • Federale hoofdwegen: INEGI, Red Nacional de Caminos 2025 (met de SICT en het Mexicaanse Instituut voor Transport).
  • Rivieren: INEGI, Red Hidrográfica Digital de México 1:250 000, editie 1.0; meren en stuwmeren: INEGI, Red Hidrográfica 1:50 000, editie 2.0.
  • Verenigde Staten: cartographic boundary files van het US Census Bureau.