Interactieve kaart

Kaart van de staat Durango

Bekijk alle gemeenten, steden en dorpen van de staat Durango op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de belangrijkste wegen, de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de gemeenten tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een gemeente om het inwonertal, de oppervlakte en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van de staat Durango om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van de staat Durango met steden en dorpen, de kaart van de gemeenten en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van de staat Durango met steden

Kaart van de gemeenten van de staat Durango

Blinde kaart van de staat Durango

Kerngegevens

Hoofdstad
Durango
Grootste stad
Durango (616.068)
Inwoners
1.931.226 (2025)
Oppervlakte
123.364 km²
Gemeenten van de staat Durango
39
Gemeente met de meeste inwoners
Durango (762.181)
Gemeente met de grootste oppervlakte
Durango, 9.285 km²
Kaart van de staat Durango met de grootste steden
Kaart van de staat Durango met de grootste steden

Over de staat Durango

De staat Durango telt 1.931.226 inwoners (2025) op een oppervlakte van 123.364 km² en is verdeeld in 39 gemeenten. De hoofdstad is ook de grootste stad: Durango (616.068 inwoners, 2020). De staat Durango grenst aan Chihuahua, Coahuila, Nayarit, Sinaloa en Zacatecas.

Van de gemeenten heeft Durango de meeste inwoners (762.181 inwoners) en San Pedro del Gallo de minste (1.360 inwoners); Durango is het grootst (9.285 km²) en Vicente Guerrero het kleinst (370 km²).

De grootste steden van de staat Durango

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (42) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadGemeenteInwoners
1DurangoDurango616.068
2Gómez PalacioGómez Palacio301.742
3LerdoLerdo96.243
4Santiago PapasquiaroSantiago Papasquiaro30.063
5El SaltoPueblo Nuevo26.678
6Guadalupe VictoriaGuadalupe Victoria18.696
7Vicente GuerreroVicente Guerrero17.967
8Nuevo IdealNuevo Ideal12.850
9CanatlánCanatlán11.943
10Tres Veces Heroica Cuencamé de CenicerosCuencamé11.585
11Villa UniónPoanas11.509
12BermejilloMapimí10.139
13Tlahualilo de ZaragozaTlahualilo9.101
14NazarenoLerdo8.378
15Ciudad JuárezLerdo7.643
16MapimíMapimí6.617
17Santa María del OroEl Oro6.342
18Nombre de DiosNombre de Dios5.953
19Peñón BlancoPeñón Blanco5.911
20TayoltitaSan Dimas5.817
21Santa Catarina de TepehuanesTepehuanes5.490
22Francisco I. MaderoPánuco de Coronado5.256
23RodeoRodeo5.079
24SúchilSúchil4.071
25Santa ClaraSanta Clara3.999

Het inwonertal is de schatting van de Encuesta Intercensal 2025 van het INEGI voor 15 oktober 2025 van de mensen in particuliere woningen; de 39 gemeenten tellen op tot de 1.931.226 inwoners van de staat. Het totaal van de staat op de kaart van Mexico, 1.943.290, telt ook de 12.064 mensen mee die volgens het INEGI in collectieve woningen of zonder woning leven, een cijfer dat het alleen voor de hele staat publiceert. Plaatsen zijn de woonkernen (localidades) van het INEGI met hun inwonertal bij de volkstelling 2020: elke gemeentelijke hoofdplaats en elke andere woonkern met 5.000 of meer inwoners.

Gemeenten van de staat Durango

Alle 39 gemeenten. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

Gemeenten van de staat Durango. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Canatlán32.8843.492
Canelas3.752893
Coneto de Comonfort3.5621.074
Tres Veces Heroica Cuencamé de Ceniceros37.9715.349
Durango762.1819.285
Santa María del Oro11.1513.530
General Simón Bolívar9.5792.189
Gómez Palacio402.487842
Guadalupe Victoria35.1081.317
Guanaceví9.9615.486
Villa Hidalgo3.3674.690
Indé4.5772.505
Lerdo165.0012.148
Mapimí27.2907.730
San Francisco del Mezquital47.7188.373
Nazas13.7962.387
Nombre de Dios19.6291.186
Nuevo Ideal28.2671.852
Villa Ocampo7.6933.644
Otáez3.9701.710
Francisco I. Madero11.9941.026
Peñón Blanco11.1431.684
Villa Unión25.0611.127
El Salto53.1586.968
Rodeo13.1201.433
San Bernardo2.1222.307
Tayoltita16.3545.460
San Juan de Guadalupe4.6462.410
San Juan del Río del Centauro del Norte11.4651.399
San Luis del Cordero1.845605
San Pedro del Gallo1.3601.797
Santa Clara6.468985
Santiago Papasquiaro49.1506.403
Súchil7.2091.468
Tamazula de Victoria23.6765.801
Santa Catarina de Tepehuanes10.1726.069
Tlahualilo de Zaragoza20.4094.742
Topia6.3021.628
Vicente Guerrero25.628370

Quizzen en werkbladen

Bronnen

  • Gemeenten en staten: INEGI (Instituto Nacional de Estadística y Geografía), Marco Geoestadístico van de Encuesta Intercensal 2025; oppervlakten gemeten op deze grenzen.
  • Bevolking: INEGI, Encuesta Intercensal 2025, bevolking in particuliere woningen per gemeente op 15 oktober 2025 (belangrijkste resultaten per woonkern, open data); de totale bevolking van de staat: INEGI, Encuesta Intercensal 2025.
  • Plaatsen en gemeentelijke hoofdplaatsen: INEGI, Catálogo Único de Claves de Áreas Geoestadísticas Estatales, Municipales y Localidades (AGEEML), met het inwonertal van elke woonkern in de Censo de Población y Vivienda 2020.
  • Federale hoofdwegen: INEGI, Red Nacional de Caminos 2025 (met de SICT en het Mexicaans Instituut voor Transport).
  • Rivieren: INEGI, Red Hidrográfica Digital de México 1:250 000, editie 1.0; meren en stuwmeren: INEGI, Red Hidrográfica 1:50 000, editie 2.0.