Interactieve kaart

Kaart van Nova Scotia

Bekijk alle steden en dorpen van Nova Scotia op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de county’s, de Trans-Canada Highway en de belangrijkste wegen van de provincie, de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om het inwonertal, de oppervlakte en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Nova Scotia om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Nova Scotia met steden en dorpen, de kaart van de county’s en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Nova Scotia met steden

Kaart van de county’s van Nova Scotia

Blinde kaart van Nova Scotia

Kerngegevens

Hoofdstad
Halifax
Grootste stad
Halifax (516.822)
Inwoners
1.093.245 (2025)
Oppervlakte
52.825 km²
County’s van Nova Scotia
18
County met de meeste inwoners
Halifax County (517.115)
County met de grootste oppervlakte
Halifax County, 5.478 km²
Kaart van Nova Scotia met de grootste steden
Kaart van Nova Scotia met de grootste steden

Over Nova Scotia

Nova Scotia telt 1.093.245 inwoners (schatting 2025) en heeft een landoppervlakte van 52.825 km². Op de kaart: 18 county’s, 25 kleine steden (town) en 3 andere gemeenten. De hoofdstad is ook de grootste stad: Halifax (516.822 inwoners). Nova Scotia grenst alleen aan Nieuw-Brunswijk.

Van de county’s heeft Halifax County de meeste inwoners (517.115 inwoners) en Guysborough County de minste (7.572 inwoners); Halifax County is het grootst (5.478 km²) en Richmond County het kleinst (1.246 km²).

De grootste steden van Nova Scotia

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (28) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1HalifaxHalifax County516.822
2Cape BretonCape Breton County106.752
3TruroColchester County14.652
4QueensQueens County10.997
5New GlasgowPictou County10.378
6AmherstCumberland County10.072
7BridgewaterLunenburg County9.989
8KentvilleKings County7.589
9YarmouthYarmouth County7.129
10WolfvilleKings County5.587
11AntigonishAntigonish County5.175
12StellartonPictou County4.251
13WestvillePictou County3.731
14Port HawkesburyInverness County3.442
15PictouPictou County3.307
16BerwickKings County2.631
17LunenburgLunenburg County2.523
18TrentonPictou County2.499
19DigbyDigby County2.153
20MiddletonAnnapolis County1.978
21ShelburneShelburne County1.797
22StewiackeColchester County1.786
23OxfordCumberland County1.261
24Mahone BayLunenburg County1.200
25Clark’s HarbourShelburne County841

Inwonertal: schattingen van Statistics Canada voor 1 juli 2025, binnen de grenzen van de gemeenten (census subdivisions).

County’s van Nova Scotia

Alle 18 county’s. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Nova Scotia. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
County23.3453.183
County21.7421.456
County111.9292.457
County57.2403.627
County32.4814.276
County17.8482.512
County7.5724.037
County517.1155.478
County48.5033.049
County18.2563.818
County68.8932.120
County52.4322.906
County46.4912.844
County11.0792.393
County10.0251.246
County14.3852.463
County7.7362.836
County26.1732.122

Oefen de topografie van Canada

Bronnen

  • Provincies en territoria, censusdivisies (census divisions), gemeenten en woonkernen: Statistics Canada, Cartographic Boundary Files van de volkstelling van 2021.
  • Inwonertal: Statistics Canada, bevolkingsschattingen voor 1 juli 2025 (tabel 17-10-0155-01).
  • Wegen: Statistics Canada, Road Network File (2025).
  • Staten van de Verenigde Staten: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files.