Interactieve kaart

Kaart van Nieuw-Brunswijk

Bekijk alle steden en dorpen van Nieuw-Brunswijk op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de county’s, de Trans-Canada Highway en de belangrijkste wegen van de provincie, de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de county’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een county om het inwonertal, de oppervlakte en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Nieuw-Brunswijk om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Nieuw-Brunswijk met steden en dorpen, de kaart van de county’s en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Nieuw-Brunswijk met steden

Kaart van de county’s van Nieuw-Brunswijk

Blinde kaart van Nieuw-Brunswijk

Kerngegevens

Hoofdstad
Fredericton
Grootste stad
Moncton (102.378)
Inwoners
869.682 (2025)
Oppervlakte
71.248 km²
County’s van Nieuw-Brunswijk
15
County met de meeste inwoners
Westmorland County (203.240)
County met de grootste oppervlakte
Northumberland County, 12.843 km²
Kaart van Nieuw-Brunswijk met de grootste steden
Kaart van Nieuw-Brunswijk met de grootste steden

Over Nieuw-Brunswijk

Nieuw-Brunswijk telt 869.682 inwoners (schatting 2025) en heeft een landoppervlakte van 71.248 km². Op de kaart: 15 county’s, 8 steden, 26 kleine steden (town), 61 dorpen en 85 andere gemeenten. De hoofdstad is Fredericton, de grootste stad Moncton (102.378 inwoners). Nieuw-Brunswijk grenst aan Nova Scotia en Quebec en aan de Amerikaanse staat Maine.

Van de county’s heeft Westmorland County de meeste inwoners (203.240 inwoners) en Queens County de minste (11.971 inwoners); Northumberland County is het grootst (12.843 km²) en Saint John County het kleinst (1.461 km²).

De grootste steden van Nieuw-Brunswijk

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (180) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadCountyInwoners
1MonctonWestmorland County102.378
2Saint JohnSaint John County79.371
3FrederictonYork County74.655
4DieppeWestmorland County35.986
5RiverviewAlbert County22.614
6QuispamsisKings County20.240
7MiramichiNorthumberland County19.402
8EdmundstonMadawaska County18.174
9BathurstGloucester County13.331
10RothesayKings County12.626
11MonctonWestmorland County12.238
12ShediacWestmorland County9.849
13OromoctoSunbury County9.451
14LincolnSunbury County8.093
15CampbelltonRestigouche County7.485
16DouglasYork County6.840
17SackvilleWestmorland County6.572
18BeresfordGloucester County6.543
19WoodstockCarleton County6.260
20Saint MarysYork County5.701
21ShediacWestmorland County5.699
22MemramcookWestmorland County5.616
23Grand FallsVictoria County5.465
24BurtonSunbury County5.424
25Grand Bay-WestfieldKings County5.202

Inwonertal: schattingen van Statistics Canada voor 1 juli 2025, binnen de grenzen van de gemeenten (census subdivisions).

County’s van Nieuw-Brunswijk

Alle 15 county’s. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

County’s van Nieuw-Brunswijk. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
County33.5921.806
County27.8343.309
County27.6843.418
County81.8024.734
County35.0534.550
County76.5133.482
County35.6133.455
County48.10312.843
County11.9713.681
County31.8538.567
County86.6521.461
County29.4482.693
County18.8335.493
County203.2403.660
County121.4918.095

Oefen de topografie van Canada

Bronnen

  • Provincies en territoria, censusdivisies (census divisions), gemeenten en woonkernen: Statistics Canada, Cartographic Boundary Files van de volkstelling van 2021.
  • Inwonertal: Statistics Canada, bevolkingsschattingen voor 1 juli 2025 (tabel 17-10-0155-01).
  • Wegen: Statistics Canada, Road Network File (2025).
  • Staten van de Verenigde Staten: US Census Bureau, Cartographic Boundary Files.