Interactieve kaart

Kaart van Latijns-Amerika

De 20 landen van Latijns-Amerika op een kaart waarop je kunt zoomen, van Mexico, Cuba en de Dominicaanse Republiek tot Brazilië, Argentinië en Chili. Tik of klik op een land om de vlag, de hoofdstad, het aantal inwoners, de oppervlakte, de officiële talen en de munteenheid te zien. Zoom in om alle namen, hoofdsteden, rivieren en bergen te zien: waar namen elkaar zouden overlappen, verschijnen sommige pas als je dichterbij komt.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Download de kaart

Gratis te printen voor je klas of voor aan de muur: de kaart in kleur met alle namen in het Nederlands en alle hoofdsteden, of een blinde kaart om in te vullen.

Kerngegevens

Landen
20
Grootste land
Brazilië, 8.515.770 km²
Kleinste land
El Salvador, 21.041 km²
Land met de meeste inwoners
Brazilië (221.359.387)
Hoogste berg
Aconcagua, 6.961 m
Langste rivier
Amazone, 6.436 km
Kaart van Latijns-Amerika: alle landen met naam
Kaart van Latijns-Amerika: alle landen met naam

Leer de kaart van Latijns-Amerika

Latijns-Amerika in cijfers

Latijns-Amerika heeft 20 landen, met samen ongeveer 657 miljoen inwoners op 20.004.122 km².

Het grootste land is Brazilië, met 8.515.770 km², ongeveer 43% van het totaal; het kleinste is El Salvador, met 21.041 km².

Brazilië is het land met de meeste inwoners, ongeveer 221 miljoen (34% van het totaal), en Uruguay het land met de minste, ongeveer 3,45 miljoen. Het dichtstbevolkte land is Haïti, met ongeveer 429 inwoners per km².

2 van de 20 landen liggen niet aan zee: Bolivia en Paraguay.

Landen van Latijns-Amerika en hun hoofdsteden

Alle 20 landen, met hoofdstad, aantal inwoners en oppervlakte. Sorteer op elke kolom of kies een naam om die op de kaart te zien.

Latijns-Amerika: landen, hoofdsteden, inwoners en oppervlakte. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Buenos Aires45.418.0982.780.400
La Paz12.436.1031.098.581
Brasilia221.359.3878.515.770
Santiago19.091.343756.102
Bogota49.842.2981.138.910
San José5.304.93251.100
Havana10.059.519110.860
Santo Domingo10.899.29248.670
Quito18.479.841283.561
San Salvador6.334.72321.041
Guatemala-Stad18.255.216108.889
Port-au-Prince11.898.81227.750
Tegucigalpa9.529.188112.090
Mexico-Stad130.739.9271.964.375
Managua6.739.380130.370
Panama-Stad4.536.00875.420
Asunción7.604.044406.752
Lima32.768.6141.285.216
Montevideo3.449.444176.215
Caracas31.755.435912.050

Er bestaat geen officiële lijst van de landen van Latijns-Amerika. We tellen de 20 landen in Amerika waar vooral Spaans, Portugees of Frans wordt gesproken: Mexico, de zes Spaanstalige landen van Midden-Amerika, Cuba, de Dominicaanse Republiek en Haïti, en de tien Spaans- en Portugeestalige landen van Zuid-Amerika. Belize, Guyana, Suriname en de Engelstalige eilanden in het Caribisch gebied staan erbij als buurlanden; Puerto Rico, een gebied van de Verenigde Staten, is grijs, en Frans-Guyana hoort bij Frankrijk.

Bronnen

  • Hoofdsteden en officiële talen: grondwetten en overheidsbronnen van de landen.
  • Munteenheden: de valutalijst ISO 4217 en de nationale centrale banken, gecontroleerd in oktober 2026.
  • Grenzen, kusten, rivieren en bergen: officiële bronnen. Betwiste grenzen zijn getekend zoals ze gewoonlijk worden weergegeven; dat is geen standpunt over welke aanspraak dan ook.
  • Inwoners en oppervlakte: CIA World Factbook (schattingen van 2024 en 2025; totale oppervlakte met binnenwateren), waarmee ook de hoofdsteden en talen zijn gecontroleerd.