Mapa interaktywna

Mapa stanu Tocantins

Wszystkie gminy, miasta i miejscowości w stanie Tocantins na mapie, którą możesz przybliżać, z najważniejszymi drogami, rzekami i jeziorami. Nad mapą włączysz miejscowości i nazwy gmin, a po przybliżeniu zobaczysz wszystkie nazwy; kliknij dowolną gminę, aby zobaczyć liczbę ludności, powierzchnię i największe miasta.

Warstwy mapy

Wczytywanie mapy…

Mapy stanu Tocantins do druku

Do bezpłatnego wydruku w szkole i w domu: mapa stanu Tocantins z miastami i miejscowościami, mapa gmin i mapa konturowa. Pliki PDF mieszczą się na jednej stronie A4 lub US Letter.

Mapa stanu Tocantins z miastami

Mapa gmin stanu Tocantins

Mapa konturowa stanu Tocantins

Najważniejsze informacje

Stolica
Palmas
Największe miasto
Palmas (333 154)
Liczba ludności
1 595 994 (2026)
Powierzchnia
277 424 km²
Gminy stanu Tocantins
139
Gmina: najwięcej mieszkańców
Palmas (333 154)
Gmina: największa powierzchnia
Formoso do Araguaia, 13 432 km²
Mapa stanu Tocantins z największymi miastami
Mapa stanu Tocantins z największymi miastami

O stanie Tocantins

Stan Tocantins dzieli się na 139 gmin. Liczba ludności wynosi 1 595 994 (2026), a powierzchnia 277 424 km². Stolicą i zarazem największym miastem jest Palmas (333 154 mieszkańców). Sąsiedzi stanu Tocantins: Bahia, Goiás, Maranhão, Mato Grosso, Pará i Piauí.

Najludniejsza gmina to Palmas (333 154 mieszkańców), a najmniej ludna – Oliveira de Fátima (1228 mieszkańców). Największa gmina pod względem powierzchni to Formoso do Araguaia (13 432 km²), a najmniejsza – Axixá do Tocantins (154 km²).

Największe miasta w stanie Tocantins

25 najludniejszych miast i miejscowości. Wszystkie (139) znajdziesz na mapie powyżej: włącz miejscowości i przybliż mapę.

#MiastoGminaLudność
1PalmasPalmas333 154
2AraguaínaAraguaína184 495
3GurupiGurupi90 818
4Porto NacionalPorto Nacional70 507
5Paraíso do TocantinsParaíso do Tocantins56 223
6Colinas do TocantinsColinas do Tocantins36 451
7AraguatinsAraguatins33 364
8GuaraíGuaraí25 975
9TocantinópolisTocantinópolis23 246
10Formoso do AraguaiaFormoso do Araguaia19 517
11Miracema do TocantinsMiracema do Tocantins18 576
12AugustinópolisAugustinópolis18 341
13DianópolisDianópolis17 905
14Lagoa da ConfusãoLagoa da Confusão16 934
15Pedro AfonsoPedro Afonso15 051
16São Miguel do TocantinsSão Miguel do Tocantins14 286
17TaguatingaTaguatinga14 153
18MiranorteMiranorte13 090
19GoiatinsGoiatins12 884
20Sítio Novo do TocantinsSítio Novo do Tocantins11 554
21ParanãParanã10 899
22Axixá do TocantinsAxixá do Tocantins10 799
23Buriti do TocantinsBuriti do Tocantins10 737
24AnanásAnanás10 736
25WanderlândiaWanderlândia10 718

Ludność to szacunki IBGE dotyczące ludności rezydującej na 1 lipca 2026; ludność 139 gmin sumuje się do ludności stanu (1 595 994). Miejscowości to siedziby gmin z ludnością całej gminy, łącznie z dystryktami wiejskimi.

Gminy stanu Tocantins

Wszystkie 139 gmin. Wybierz jedną z listy, aby pokazać ją na mapie.

Gminy stanu Tocantins. Wybierz nagłówek kolumny, aby posortować, albo nazwę, aby pokazać ją na mapie.
Gmina26951906
Gmina4469237
Gmina51721581
Gmina64284007
Gmina91611207
Gmina10 7361581
Gmina2889448
Gmina51521159
Gmina53021168
Gmina60062775
Gmina82135155
Gmina184 4954005
Gmina4263835
Gmina33 3642633
Gmina54251558
Gmina10 5005803
Gmina18 341389
Gmina3415696
Gmina10 799154
Gmina74981790
Gmina35751541
Gmina46911106
Gmina4866698
Gmina4298924
Gmina42211327
Gmina2009646
Gmina47521723
Gmina10 737253
Gmina1973352
Gmina90283234
Gmina41841126
Gmina2237339
Gmina3326190
Gmina50471680
Gmina20881953
Gmina31691641
Gmina1585659
Gmina36 451842
Gmina91521161
Gmina4916209
Gmina39292531
Gmina55631584
Gmina63491851
Gmina1491984
Gmina61301642
Gmina17 9053318
Gmina73882358
Gmina63113748
Gmina42893421
Gmina7281506
Gmina3487380
Gmina53311936
Gmina77461991
Gmina19 51713 432
Gmina48241797
Gmina12 8846415
Gmina25 9752107
Gmina90 8181844
Gmina1625821
Gmina69503047
Gmina5116730
Gmina36921246
Gmina2464970
Gmina33892167
Gmina2311483
Gmina16 93410 563
Gmina3616918
Gmina3595318
Gmina1679468
Gmina29125717
Gmina2819282
Gmina48122090
Gmina29559589
Gmina3171736
Gmina18 5762664
Gmina13 0901033
Gmina56143601
Gmina25411073
Gmina35171194
Gmina89503242
Gmina4684396
Gmina10 5921568
Gmina3362515
Gmina41342678
Gmina1794200
Gmina22411214
Gmina1228209
Gmina333 1542227
Gmina49002638
Gmina4806743
Gmina70901709
Gmina56 2231292
Gmina10 89911 217
Gmina40301376
Gmina15 0512020
Gmina93325304
Gmina50321206
Gmina46021561
Gmina21951363
Gmina744010 004
Gmina42661719
Gmina79056543
Gmina2967507
Gmina70 5074435
Gmina9640301
Gmina2983772
Gmina2215401
Gmina34382216
Gmina4020512
Gmina1832846
Gmina2858847
Gmina46426346
Gmina4422222
Gmina39273535
Gmina75751671
Gmina27071412
Gmina23063281
Gmina48091805
Gmina2925540
Gmina2459274
Gmina60701100
Gmina19191913
Gmina14 286407
Gmina23291425
Gmina4176290
Gmina45612520
Gmina52671259
Gmina11 554307
Gmina15831018
Gmina3804624
Gmina14 1532342
Gmina20991105
Gmina25012156
Gmina78512610
Gmina23 2461084
Gmina2045707
Gmina1875889
Gmina10 7181365
Gmina10 5911190

Quizy i karty pracy

Źródła

  • Gminy i stany: IBGE (Brazylijski Instytut Geografii i Statystyki), Malha Municipal 2025, granice gmin i stanów z 2025 roku, z powierzchnią gmin (geoftp.ibge.gov.br).
  • Ludność: IBGE, Estimativas da População, szacowana ludność rezydująca na 1 lipca 2026, według gmin (tabela SIDRA 6579); nazwy gmin: IBGE Localidades API.
  • Położenie miejscowości (siedzib gmin): IBGE, Localidades do Brasil 2022.
  • Drogi federalne (BR-xxx), rzeki, jeziora i zbiorniki wodne: IBGE, Base Cartográfica Contínua do Brasil 1:250 000 (BC250), wydanie 2025.