Mapa interaktywna

Mapa stanu Rio Grande do Sul

Wszystkie gminy, miasta i miejscowości w stanie Rio Grande do Sul na mapie, którą możesz przybliżać, z najważniejszymi drogami, rzekami i jeziorami. Nad mapą włączysz miejscowości i nazwy gmin, a po przybliżeniu zobaczysz wszystkie nazwy; kliknij dowolną gminę, aby zobaczyć liczbę ludności, powierzchnię i największe miasta.

Warstwy mapy

Wczytywanie mapy…

Mapy stanu Rio Grande do Sul do druku

Do bezpłatnego wydruku w szkole i w domu: mapa stanu Rio Grande do Sul z miastami i miejscowościami, mapa gmin i mapa konturowa. Pliki PDF mieszczą się na jednej stronie A4 lub US Letter.

Mapa stanu Rio Grande do Sul z miastami

Mapa gmin stanu Rio Grande do Sul

Mapa konturowa stanu Rio Grande do Sul

Najważniejsze informacje

Stolica
Porto Alegre
Największe miasto
Porto Alegre (1 388 791)
Liczba ludności
11 233 317 (2026)
Powierzchnia
281 707 km²
Gminy stanu Rio Grande do Sul
497
Gmina: najwięcej mieszkańców
Porto Alegre (1 388 791)
Gmina: największa powierzchnia
Alegrete, 7801 km²
Mapa stanu Rio Grande do Sul z największymi miastami
Mapa stanu Rio Grande do Sul z największymi miastami

O stanie Rio Grande do Sul

Stan Rio Grande do Sul dzieli się na 497 gmin. Liczba ludności wynosi 11 233 317 (2026), a powierzchnia 281 707 km². Stolicą i zarazem największym miastem jest Porto Alegre (1 388 791 mieszkańców). Sąsiedzi stanu Rio Grande do Sul: Santa Catarina, Argentyna i Urugwaj.

Najludniejsza gmina to Porto Alegre (1 388 791 mieszkańców), a najmniej ludna – André da Rocha (1156 mieszkańców). Największa gmina pod względem powierzchni to Alegrete (7801 km²), a najmniejsza – Esteio (28 km²).

Największe miasta w stanie Rio Grande do Sul

25 najludniejszych miast i miejscowości. Wszystkie (497) znajdziesz na mapie powyżej: włącz miejscowości i przybliż mapę.

#MiastoGminaLudność
1Porto AlegrePorto Alegre1 388 791
2Caxias do SulCaxias do Sul479 604
3CanoasCanoas359 845
4PelotasPelotas336 150
5Santa MariaSanta Maria282 397
6GravataíGravataí275 432
7Novo HamburgoNovo Hamburgo235 801
8ViamãoViamão231 994
9São LeopoldoSão Leopoldo225 738
10Passo FundoPasso Fundo214 815
11Rio GrandeRio Grande198 935
12AlvoradaAlvorada194 061
13CachoeirinhaCachoeirinha141 506
14Santa Cruz do SulSanta Cruz do Sul138 273
15Sapucaia do SulSapucaia do Sul136 573
16Bento GonçalvesBento Gonçalves127 980
17BagéBagé121 929
18UruguaianaUruguaiana120 818
19ErechimErechim109 610
20LajeadoLajeado96 883
21GuaíbaGuaíba95 946
22IjuíIjuí87 849
23Sant'Ana do LivramentoSant'Ana do Livramento87 330
24Cachoeira do SulCachoeira do Sul82 222
25Santa RosaSanta Rosa79 489

Ludność to szacunki IBGE dotyczące ludności rezydującej na 1 lipca 2026; ludność 497 gmin sumuje się do ludności stanu (11 233 317). Miejscowości to siedziby gmin z ludnością całej gminy, łącznie z dystryktami wiejskimi. Powierzchnia stanu obejmuje laguny Lagoa dos Patos i Lagoa Mirim (13 084 km²), które nie należą do żadnej gminy.

Gminy stanu Rio Grande do Sul

Wszystkie 497 gmin. Wybierz jedną z listy, aby pokazać ją na mapie.

Gminy stanu Rio Grande do Sul. Wybierz nagłówek kolumny, aby posortować, albo nazwę, aby pokazać ją na mapie.
Gmina42511551
Gmina4003292
Gmina16 347535
Gmina6843323
Gmina6219316
Gmina74 2857801
Gmina3705173
Gmina2007265
Gmina7235326
Gmina1837115
Gmina314578
Gmina194 06172
Gmina5384506
Gmina781394
Gmina1156331
Gmina6080242
Gmina13 332348
Gmina4215518
Gmina883135
Gmina6618342
Gmina22 524157
Gmina2650125
Gmina11 419119
Gmina12 290315
Gmina14 934426
Gmina17 8792509
Gmina10 547269
Gmina7303348
Gmina3458157
Gmina121 9294092
Gmina15 413102
Gmina6496123
Gmina7320261
Gmina5972436
Gmina323163
Gmina43401056
Gmina12 476729
Gmina1721147
Gmina255760
Gmina4915515
Gmina9424648
Gmina2118132
Gmina127 980272
Gmina1968196
Gmina7129109
Gmina2269701
Gmina2314504
Gmina281593
Gmina11 4292623
Gmina13 66590
Gmina213289
Gmina12 587103
Gmina6202258
Gmina59781610
Gmina2195200
Gmina3322132
Gmina5083105
Gmina19 421752
Gmina33 5013047
Gmina11 2992374
Gmina82 2223736
Gmina141 50644
Gmina4692204
Gmina4795261
Gmina4931189
Gmina63 9611679
Gmina3060138
Gmina64901183
Gmina3311538
Gmina5999225
Gmina5388276
Gmina64 72061
Gmina5063221
Gmina3695226
Gmina29 775945
Gmina6419247
Gmina11 012934
Gmina50 717253
Gmina50 9683528
Gmina359 845131
Gmina168683
Gmina1769527
Gmina66 23798
Gmina31871008
Gmina27 416783
Gmina11 424183
Gmina299474
Gmina4080413
Gmina7555295
Gmina63 671667
Gmina31 586230
Gmina138483
Gmina9698272
Gmina3064236
Gmina8834583
Gmina479 6041651
Gmina2777135
Gmina5909452
Gmina3859158
Gmina242873
Gmina9333325
Gmina14 015177
Gmina9751684
Gmina36 110217
Gmina2800199
Gmina3991397
Gmina6409202
Gmina4682220
Gmina17 584243
Gmina4208274
Gmina247461
Gmina3316286
Gmina6538464
Gmina10 631204
Gmina1308113
Gmina2248277
Gmina2896164
Gmina6214492
Gmina1637106
Gmina3926173
Gmina2718422
Gmina13 116362
Gmina7455680
Gmina274597
Gmina60 4531361
Gmina1650167
Gmina12 574155
Gmina4400174
Gmina2793361
Gmina2540216
Gmina2856601
Gmina31 80568
Gmina2132226
Gmina3156134
Gmina13 2791355
Gmina38 0805194
Gmina261778
Gmina3133114
Gmina4533256
Gmina1924108
Gmina41 013510
Gmina23 521140
Gmina24 2753346
Gmina131571
Gmina2727120
Gmina9368554
Gmina3122153
Gmina109 610429
Gmina3097239
Gmina5027286
Gmina6891357
Gmina3264830
Gmina3293149
Gmina15 478784
Gmina5685100
Gmina49 50052
Gmina78 14328
Gmina33 263185
Gmina3115282
Gmina2683418
Gmina2620134
Gmina72 553361
Gmina6846170
Gmina2572143
Gmina440585
Gmina13 99495
Gmina32 015276
Gmina1690169
Gmina9710583
Gmina6527579
Gmina244193
Gmina4569651
Gmina33 726265
Gmina35 563168
Gmina2724804
Gmina5778204
Gmina7743510
Gmina1784185
Gmina16 956287
Gmina16 273856
Gmina7851324
Gmina41 706239
Gmina2047131
Gmina3350217
Gmina275 432468
Gmina1441147
Gmina95 946378
Gmina26 168298
Gmina7547290
Gmina553549
Gmina63021760
Gmina2604118
Gmina19 252230
Gmina6102823
Gmina4772135
Gmina3787195
Gmina4617349
Gmina6827281
Gmina3788307
Gmina22 106607
Gmina34 777138
Gmina87 849689
Gmina4245124
Gmina28 02940
Gmina314972
Gmina6557358
Gmina2047114
Gmina5490599
Gmina1748159
Gmina7631182
Gmina5712173
Gmina30381120
Gmina1963185
Gmina36 8113406
Gmina2696205
Gmina3240213
Gmina1962123
Gmina23 56763
Gmina3847128
Gmina2066339
Gmina3398178
Gmina27 3962052
Gmina10 771675
Gmina3751909
Gmina3412853
Gmina72941239
Gmina18 5451930
Gmina2283110
Gmina1781139
Gmina28 6221273
Gmina5421387
Gmina96 88391
Gmina266168
Gmina72902601
Gmina4845246
Gmina642033
Gmina172163
Gmina44851683
Gmina5867335
Gmina3203157
Gmina69151365
Gmina7593614
Gmina252182
Gmina46 750650
Gmina4382230
Gmina4002338
Gmina188499
Gmina4050126
Gmina4782316
Gmina2611238
Gmina500147
Gmina1833115
Gmina4251209
Gmina7661424
Gmina4501131
Gmina153082
Gmina3251549
Gmina260870
Gmina66 353425
Gmina2796146
Gmina3133166
Gmina6168245
Gmina616787
Gmina12 3471977
Gmina4692111
Gmina29371193
Gmina1754111
Gmina18 335362
Gmina1982155
Gmina14 074469
Gmina3229149
Gmina509875
Gmina9867212
Gmina208994
Gmina3104103
Gmina313898
Gmina4976192
Gmina20 55962
Gmina2389103
Gmina5676315
Gmina23 934292
Gmina26 638259
Gmina2198255
Gmina3545150
Gmina30 190218
Gmina4375123
Gmina3633193
Gmina235 801223
Gmina3238219
Gmina218775
Gmina167780
Gmina49 000664
Gmina3685182
Gmina13 190949
Gmina34 2271421
Gmina8042144
Gmina45 103492
Gmina10 443841
Gmina7362122
Gmina6620338
Gmina444158
Gmina53 569109
Gmina4024304
Gmina6155265
Gmina214 815784
Gmina2188150
Gmina8146172
Gmina20991374
Gmina7631604
Gmina3817414
Gmina336 1501609
Gmina547384
Gmina303968
Gmina2300438
Gmina3861478
Gmina4638105
Gmina11 3942249
Gmina2785105
Gmina2255282
Gmina17 7703539
Gmina10 625229
Gmina222468
Gmina3345503
Gmina1602100
Gmina35 274159
Gmina1 388 791496
Gmina4413251
Gmina2173106
Gmina1582114
Gmina10 127281
Gmina1771105
Gmina316650
Gmina5423256
Gmina2070172
Gmina3809216
Gmina23 9953140
Gmina1577269
Gmina2553543
Gmina4003223
Gmina9931304
Gmina1825108
Gmina15 205969
Gmina2866236
Gmina198 9352683
Gmina35 6412051
Gmina4574239
Gmina10 646208
Gmina683183
Gmina2330295
Gmina21 753296
Gmina9969419
Gmina5078252
Gmina6692349
Gmina37 6734344
Gmina252878
Gmina2619222
Gmina10 357508
Gmina295596
Gmina718499
Gmina16 770504
Gmina87 3306946
Gmina8268976
Gmina1710200
Gmina708086
Gmina138 273735
Gmina2661955
Gmina282 3971780
Gmina6486140
Gmina79 489489
Gmina152974
Gmina31 9655207
Gmina71281419
Gmina50 3362413
Gmina79 146679
Gmina44 4311050
Gmina10 4851710
Gmina2134126
Gmina2138203
Gmina14 196468
Gmina15 667367
Gmina2395125
Gmina61 3113617
Gmina280679
Gmina17 9342535
Gmina22 3883318
Gmina60 0905053
Gmina21 412936
Gmina4546172
Gmina270878
Gmina2976126
Gmina239998
Gmina1931103
Gmina455564
Gmina246678
Gmina26 2481072
Gmina6978335
Gmina244355
Gmina42951173
Gmina225 738103
Gmina43 2782039
Gmina35 8651297
Gmina21 549256
Gmina5587171
Gmina2908670
Gmina71931229
Gmina5243497
Gmina5943223
Gmina361838
Gmina179080
Gmina3142107
Gmina15 863873
Gmina24 898113
Gmina21 5512205
Gmina3320154
Gmina225592
Gmina2593107
Gmina230932
Gmina82571174
Gmina77 935138
Gmina136 57358
Gmina23 374352
Gmina12 325301
Gmina2750119
Gmina6098245
Gmina5223176
Gmina2725147
Gmina5424282
Gmina17 407164
Gmina2089105
Gmina5630441
Gmina5989252
Gmina1881132
Gmina3463168
Gmina2056119
Gmina8684510
Gmina14 512129
Gmina30 9581215
Gmina456995
Gmina25 257238
Gmina10 824180
Gmina14 919805
Gmina54 353450
Gmina25 963350
Gmina319277
Gmina5319610
Gmina14 820337
Gmina10 575142
Gmina34 024176
Gmina3363114
Gmina5188237
Gmina2594198
Gmina43 346162
Gmina56 432143
Gmina219281
Gmina2636149
Gmina11 224251
Gmina24 428168
Gmina25 466422
Gmina2813217
Gmina4829181
Gmina26 304269
Gmina7785268
Gmina28 435818
Gmina5646181
Gmina3732217
Gmina1396136
Gmina20 3242253
Gmina517259
Gmina8535308
Gmina3488254
Gmina2025126
Gmina1183131
Gmina2047602
Gmina120 8185702
Gmina66 1472124
Gmina10 069329
Gmina622345
Gmina3213330
Gmina204765
Gmina70 842773
Gmina27 671310
Gmina24 554289
Gmina1851114
Gmina4847267
Gmina231 9941496
Gmina4741193
Gmina2825238
Gmina3741108
Gmina2121152
Gmina4515181
Gmina3932508
Gmina271078
Gmina1624120
Gmina284390
Gmina3316258
Gmina322367
Gmina16 94961

Quizy i karty pracy

Źródła

  • Gminy i stany: IBGE (Brazylijski Instytut Geografii i Statystyki), Malha Municipal 2025, granice gmin i stanów z 2025 roku, z powierzchnią gmin (geoftp.ibge.gov.br).
  • Ludność: IBGE, Estimativas da População, szacowana ludność rezydująca na 1 lipca 2026, według gmin (tabela SIDRA 6579); nazwy gmin: IBGE Localidades API.
  • Położenie miejscowości (siedzib gmin): IBGE, Localidades do Brasil 2022.
  • Drogi federalne (BR-xxx), rzeki, jeziora i zbiorniki wodne: IBGE, Base Cartográfica Contínua do Brasil 1:250 000 (BC250), wydanie 2025.