Mapa interaktywna

Mapa stanu Minas Gerais

Wszystkie gminy, miasta i miejscowości w stanie Minas Gerais na mapie, którą możesz przybliżać, z najważniejszymi drogami, rzekami i jeziorami. Nad mapą włączysz miejscowości i nazwy gmin, a po przybliżeniu zobaczysz wszystkie nazwy; kliknij dowolną gminę, aby zobaczyć liczbę ludności, powierzchnię i największe miasta.

Warstwy mapy

Wczytywanie mapy…

Mapy stanu Minas Gerais do druku

Do bezpłatnego wydruku w szkole i w domu: mapa stanu Minas Gerais z miastami i miejscowościami, mapa gmin i mapa konturowa. Pliki PDF mieszczą się na jednej stronie A4 lub US Letter.

Mapa stanu Minas Gerais z miastami

Mapa gmin stanu Minas Gerais

Mapa konturowa stanu Minas Gerais

Najważniejsze informacje

Stolica
Belo Horizonte
Największe miasto
Belo Horizonte (2 415 451)
Liczba ludności
21 460 311 (2026)
Powierzchnia
586 514 km²
Gminy stanu Minas Gerais
853
Gmina: najwięcej mieszkańców
Belo Horizonte (2 415 451)
Gmina: największa powierzchnia
João Pinheiro, 10 727 km²
Mapa stanu Minas Gerais z największymi miastami
Mapa stanu Minas Gerais z największymi miastami

O stanie Minas Gerais

Stan Minas Gerais dzieli się na 853 gminy. Liczba ludności wynosi 21 460 311 (2026), a powierzchnia 586 514 km². Stolicą i zarazem największym miastem jest Belo Horizonte (2 415 451 mieszkańców). Sąsiedzi stanu Minas Gerais: Bahia, Espírito Santo, Dystrykt Federalny, Goiás, Mato Grosso do Sul, Rio de Janeiro i São Paulo.

Najludniejsza gmina to Belo Horizonte (2 415 451 mieszkańców), a najmniej ludna – Serra da Saudade (857 mieszkańców). Największa gmina pod względem powierzchni to João Pinheiro (10 727 km²), a najmniejsza – Santa Cruz de Minas (3,6 km²).

Największe miasta w stanie Minas Gerais

25 najludniejszych miast i miejscowości. Wszystkie (853) znajdziesz na mapie powyżej: włącz miejscowości i przybliż mapę.

#MiastoGminaLudność
1Belo HorizonteBelo Horizonte2 415 451
2UberlândiaUberlândia768 339
3ContagemContagem652 973
4Juiz de ForaJuiz de Fora569 588
5Montes ClarosMontes Claros440 700
6BetimBetim433 902
7UberabaUberaba359 275
8Ribeirão das NevesRibeirão das Neves348 996
9Governador ValadaresGovernador Valadares266 478
10DivinópolisDivinópolis244 769
11Sete LagoasSete Lagoas239 833
12IpatingaIpatinga234 930
13Santa LuziaSanta Luzia231 473
14IbiritéIbirité180 404
15Poços de CaldasPoços de Caldas173 100
16Patos de MinasPatos de Minas170 404
17Pouso AlegrePouso Alegre163 439
18VarginhaVarginha144 503
19Teófilo OtoniTeófilo Otoni143 115
20VespasianoVespasiano140 004
21Conselheiro LafaieteConselheiro Lafaiete139 858
22SabaráSabará134 850
23BarbacenaBarbacena129 757
24AraguariAraguari123 959
25Nova LimaNova Lima122 683

Ludność to szacunki IBGE dotyczące ludności rezydującej na 1 lipca 2026; ludność 853 gmin sumuje się do ludności stanu (21 460 311). Miejscowości to siedziby gmin z ludnością całej gminy, łącznie z dystryktami wiejskimi.

Gminy stanu Minas Gerais

Wszystkie 853 gminy. Wybierz jedną z listy, aby pokazać ją na mapie.

Gminy stanu Minas Gerais. Wybierz nagłówek kolumny, aby posortować, albo nazwę, aby pokazać ją na mapie.
Gmina6326880
Gmina23 1851817
Gmina14 395471
Gmina4000102
Gmina8862815
Gmina12 2451320
Gmina2176492
Gmina4527232
Gmina18 859820
Gmina14 6431257
Gmina26 2571349
Gmina6397650
Gmina2823161
Gmina303158
Gmina30 994510
Gmina82 637850
Gmina7285131
Gmina42 1372294
Gmina7009167
Gmina18 673461
Gmina14 291362
Gmina6043104
Gmina8615152
Gmina10 871518
Gmina3961296
Gmina15 355599
Gmina4393374
Gmina4554136
Gmina42 708469
Gmina12 1571005
Gmina7839185
Gmina11 356530
Gmina9362787
Gmina154584
Gmina2220188
Gmina2096107
Gmina35 1242236
Gmina123 9592730
Gmina300489
Gmina8217304
Gmina9196294
Gmina2662174
Gmina9708246
Gmina119 8341164
Gmina9323163
Gmina43 941510
Gmina14 245283
Gmina2706159
Gmina4820243
Gmina17 5745279
Gmina14 697159
Gmina13 9071837
Gmina45531255
Gmina18 796751
Gmina7577556
Gmina24 2581456
Gmina4800484
Gmina621847
Gmina32 424340
Gmina4915198
Gmina129 757759
Gmina5696384
Gmina20 64082
Gmina10 442109
Gmina3286393
Gmina2 415 451331
Gmina24 587335
Gmina9074365
Gmina9515587
Gmina4264489
Gmina4546428
Gmina433 902344
Gmina3346284
Gmina14 383140
Gmina2385459
Gmina41 547861
Gmina5551504
Gmina49 9193207
Gmina54 7381214
Gmina7007412
Gmina4710208
Gmina5797196
Gmina14 683592
Gmina13 434230
Gmina17 519705
Gmina7747300
Gmina55851850
Gmina10 5573936
Gmina17 861301
Gmina15 144334
Gmina57721569
Gmina4278223
Gmina15 5352510
Gmina33 3321399
Gmina4417378
Gmina14 478368
Gmina41 382641
Gmina11 176356
Gmina91171600
Gmina4169161
Gmina24 8605225
Gmina23 7567218
Gmina68241033
Gmina11 150368
Gmina379061
Gmina12 353304
Gmina9360696
Gmina2329203
Gmina11 976156
Gmina39 704543
Gmina5505106
Gmina419583
Gmina14 666711
Gmina2836223
Gmina28 152529
Gmina31 252245
Gmina12 543246
Gmina2852442
Gmina16 406336
Gmina21 167578
Gmina18 1293651
Gmina3810506
Gmina54 106528
Gmina11 627275
Gmina90191264
Gmina13 020711
Gmina26 693770
Gmina5328213
Gmina4847175
Gmina10 678844
Gmina14 188721
Gmina4020142
Gmina5133131
Gmina4379111
Gmina42 162965
Gmina6603298
Gmina11 31695
Gmina14 847621
Gmina4619279
Gmina14 406972
Gmina11 111522
Gmina9128188
Gmina19 3761242
Gmina2925160
Gmina24 436487
Gmina32 105353
Gmina91 0821259
Gmina85741456
Gmina7093181
Gmina18 7173203
Gmina2702259
Gmina11 758506
Gmina11 302357
Gmina14 136322
Gmina24 775456
Gmina29 8721308
Gmina21 5451066
Gmina18 621400
Gmina96362063
Gmina4168728
Gmina4498282
Gmina342181
Gmina2260158
Gmina2745367
Gmina17 487666
Gmina67 600492
Gmina5741240
Gmina3107142
Gmina7269419
Gmina4771288
Gmina21 390100
Gmina1078283
Gmina6186204
Gmina10 454322
Gmina3211153
Gmina6315213
Gmina9515831
Gmina12 9923255
Gmina2870253
Gmina5502153
Gmina4980228
Gmina7202720
Gmina32 192631
Gmina7300107
Gmina8165348
Gmina27951041
Gmina6458655
Gmina10 740353
Gmina3558273
Gmina30 5891340
Gmina2843102
Gmina4503254
Gmina24 8461720
Gmina5601250
Gmina12 751370
Gmina11 250180
Gmina74461610
Gmina783642
Gmina11 483205
Gmina55 542304
Gmina4920406
Gmina6890618
Gmina139 858370
Gmina20 9891466
Gmina156189
Gmina652 973195
Gmina9179296
Gmina26 1252225
Gmina7481824
Gmina3225180
Gmina23 9812525
Gmina11 279576
Gmina30 2093313
Gmina108 857222
Gmina8194815
Gmina2779132
Gmina3610141
Gmina4355486
Gmina2935657
Gmina4493124
Gmina6355101
Gmina2889205
Gmina5219966
Gmina12 688628
Gmina5103841
Gmina4704133
Gmina10 657311
Gmina5712167
Gmina3623187
Gmina15 879522
Gmina3924227
Gmina7692571
Gmina84 7093296
Gmina5651310
Gmina8137408
Gmina89381378
Gmina11 275103
Gmina5081213
Gmina7979377
Gmina3061142
Gmina49 6253892
Gmina3568165
Gmina6594339
Gmina4532117
Gmina21 521338
Gmina4110342
Gmina6560133
Gmina244 769708
Gmina6568118
Gmina6010217
Gmina10 730573
Gmina3759817
Gmina495460
Gmina5096399
Gmina5360195
Gmina3191114
Gmina625870
Gmina10 401125
Gmina5107382
Gmina12 6781111
Gmina5222231
Gmina1500153
Gmina1870313
Gmina8090217
Gmina27 510500
Gmina14 684187
Gmina6336608
Gmina529785
Gmina15 191457
Gmina21 222357
Gmina94 543910
Gmina24 922318
Gmina31 3661869
Gmina7250264
Gmina11 921244
Gmina2176131
Gmina2674636
Gmina6869822
Gmina11 116309
Gmina3994104
Gmina60 681245
Gmina269086
Gmina3222165
Gmina5253358
Gmina6558596
Gmina14 2811555
Gmina2803152
Gmina95431089
Gmina10 716358
Gmina8548195
Gmina71 1131502
Gmina80883686
Gmina3422219
Gmina3252199
Gmina6907461
Gmina45301576
Gmina23 6912747
Gmina4986717
Gmina5722627
Gmina8269470
Gmina3486167
Gmina14 980200
Gmina4373321
Gmina4473763
Gmina61 5882427
Gmina4981200
Gmina6209720
Gmina48311733
Gmina2991146
Gmina2849112
Gmina4237152
Gmina4951187
Gmina5202209
Gmina11 524867
Gmina266 4782342
Gmina13 9873885
Gmina1430193
Gmina33 5961075
Gmina14 079934
Gmina9882349
Gmina5245390
Gmina19 679295
Gmina7685264
Gmina305289
Gmina66892069
Gmina52 862286
Gmina7285158
Gmina8948367
Gmina7759294
Gmina51071849
Gmina6283154
Gmina12 675341
Gmina5357346
Gmina22 5152704
Gmina6094875
Gmina5089353
Gmina10 753562
Gmina180 40472
Gmina344168
Gmina2726153
Gmina10 917626
Gmina49 729111
Gmina11 434218
Gmina6723628
Gmina7422105
Gmina13 321376
Gmina7277197
Gmina7561150
Gmina62811004
Gmina6314830
Gmina2630306
Gmina22 854858
Gmina6494245
Gmina7642527
Gmina17 619113
Gmina20 262457
Gmina234 930164
Gmina3792466
Gmina9268298
Gmina7509356
Gmina118 3421255
Gmina10 537209
Gmina56 818545
Gmina41911788
Gmina17 4851225
Gmina14 500410
Gmina10 418481
Gmina97 065295
Gmina34 2792736
Gmina369295
Gmina21 1291419
Gmina2162380
Gmina11 120244
Gmina15 294432
Gmina15 815143
Gmina11 233489
Gmina19 177679
Gmina14 0241802
Gmina21 4501041
Gmina13 778177
Gmina13 945294
Gmina14 614153
Gmina104 002495
Gmina5742284
Gmina13 9281650
Gmina6249453
Gmina107 1332598
Gmina6906235
Gmina40 4931405
Gmina4384372
Gmina21 6091115
Gmina11 0641394
Gmina7672409
Gmina27 060348
Gmina3188164
Gmina39 8842635
Gmina4229517
Gmina73 8142181
Gmina67 1576662
Gmina4738172
Gmina8411375
Gmina6522236
Gmina6022284
Gmina12 621548
Gmina63041268
Gmina6184445
Gmina24 5233514
Gmina5342154
Gmina13 9881664
Gmina4191233
Gmina84 19898
Gmina48 90610 727
Gmina3847791
Gmina10 546547
Gmina3935381
Gmina4345181
Gmina3511541
Gmina33 73098
Gmina569 5881436
Gmina3782432
Gmina11 755220
Gmina59451065
Gmina14 134866
Gmina65761475
Gmina54 251440
Gmina3191601
Gmina13 186477
Gmina19 716841
Gmina92571236
Gmina82 544230
Gmina21 577432
Gmina21 066213
Gmina3201119
Gmina5995205
Gmina74363204
Gmina111 437565
Gmina3273352
Gmina4343280
Gmina52 779943
Gmina4715401
Gmina17 847849
Gmina92901317
Gmina8958259
Gmina7281145
Gmina6316412
Gmina5756500
Gmina18 3661172
Gmina6534332
Gmina38 788586
Gmina5378493
Gmina17 635728
Gmina6068284
Gmina19 1091950
Gmina98 067628
Gmina20 910183
Gmina27 342685
Gmina13 238372
Gmina7545262
Gmina14 577203
Gmina64 9291194
Gmina4325159
Gmina16 85535
Gmina360077
Gmina4829546
Gmina3328108
Gmina14 6261058
Gmina8866113
Gmina9602228
Gmina3918281
Gmina41 371302
Gmina3037172
Gmina14 590157
Gmina88711941
Gmina19 173267
Gmina12 183472
Gmina39 753252
Gmina3917261
Gmina4094946
Gmina20 4211436
Gmina5580306
Gmina10 621348
Gmina4934275
Gmina23 5141812
Gmina3808220
Gmina14 110723
Gmina8899302
Gmina13 920321
Gmina3955602
Gmina5340154
Gmina7843203
Gmina2178651
Gmina8579217
Gmina13 9821504
Gmina20 7482596
Gmina20 4211001
Gmina13 353421
Gmina49 6371343
Gmina4425386
Gmina21 288595
Gmina25 271292
Gmina440 7003590
Gmina69251130
Gmina94622084
Gmina2414415
Gmina3149478
Gmina7997192
Gmina108 716842
Gmina28 8241251
Gmina22 708410
Gmina2365233
Gmina34 9891518
Gmina6445127
Gmina3656469
Gmina4810189
Gmina8424341
Gmina25 741583
Gmina11 0111108
Gmina3098147
Gmina17 818362
Gmina122 683430
Gmina3722376
Gmina15 3211111
Gmina6714121
Gmina16 981390
Gmina116 570282
Gmina6129172
Gmina27 0941703
Gmina10 506755
Gmina4594272
Gmina1985178
Gmina55392092
Gmina262155
Gmina40 599897
Gmina2054111
Gmina3021247
Gmina512789
Gmina8893122
Gmina40 853259
Gmina33 340534
Gmina78 2101246
Gmina5837175
Gmina5007446
Gmina17 394544
Gmina5599840
Gmina4235637
Gmina8364422
Gmina149158
Gmina5658316
Gmina6313433
Gmina14 197554
Gmina103 611551
Gmina99 5788231
Gmina22 541424
Gmina21 143331
Gmina24 993626
Gmina15 852277
Gmina8735429
Gmina2320247
Gmina160194
Gmina117 3491338
Gmina4789444
Gmina170 4043190
Gmina94 8342874
Gmina5772108
Gmina8730268
Gmina4377221
Gmina8119601
Gmina17 882997
Gmina25 0881595
Gmina7638174
Gmina3360173
Gmina4262348
Gmina294870
Gmina10 860218
Gmina10 5841526
Gmina3392358
Gmina65 424293
Gmina1859113
Gmina347291
Gmina4271204
Gmina13 301249
Gmina18 1452451
Gmina22 154271
Gmina6602229
Gmina3532317
Gmina2853192
Gmina9046109
Gmina405284
Gmina4691323
Gmina5222260
Gmina8839415
Gmina488267
Gmina72251229
Gmina6924280
Gmina5864338
Gmina17 356659
Gmina6366204
Gmina9581125
Gmina11 498191
Gmina57 873550
Gmina12 052144
Gmina27 929570
Gmina38 257902
Gmina11 579318
Gmina16 856474
Gmina173 100547
Gmina8409691
Gmina32 5702551
Gmina59 703471
Gmina3788603
Gmina11 0411212
Gmina38 7141750
Gmina10 854285
Gmina13 553625
Gmina163 439543
Gmina6801263
Gmina9409264
Gmina29 9034848
Gmina8518216
Gmina3709622
Gmina4814237
Gmina3450696
Gmina3169189
Gmina19 2053504
Gmina12 157124
Gmina3227556
Gmina1792154
Gmina16 85472
Gmina23 866763
Gmina11 426234
Gmina8317152
Gmina11 567618
Gmina17 6461082
Gmina4638183
Gmina67751719
Gmina88311316
Gmina348 996155
Gmina423349
Gmina10 772229
Gmina12 785384
Gmina4622480
Gmina2547112
Gmina5417239
Gmina5765232
Gmina8678209
Gmina15 4431352
Gmina29 0833118
Gmina15 069373
Gmina17 912252
Gmina5230348
Gmina12 725987
Gmina5128405
Gmina238479
Gmina926773
Gmina3421408
Gmina4954111
Gmina53541110
Gmina10 628965
Gmina134 850302
Gmina14 240920
Gmina28 2513073
Gmina41 8261862
Gmina6091938
Gmina32 068685
Gmina8831107
Gmina3236418
Gmina4228195
Gmina83573,6
Gmina3896590
Gmina4714259
Gmina4011132
Gmina35072917
Gmina6054276
Gmina17 058724
Gmina231 473235
Gmina17 071256
Gmina10 721597
Gmina4752441
Gmina12 741624
Gmina8537503
Gmina3318324
Gmina4816421
Gmina698468
Gmina5994485
Gmina42 703353
Gmina3497284
Gmina22 0732998
Gmina6731172
Gmina3543161
Gmina69821256
Gmina3811183
Gmina2167203
Gmina4228106
Gmina9290347
Gmina49 978276
Gmina5724677
Gmina3474197
Gmina17 664489
Gmina3910202
Gmina4362130
Gmina3960306
Gmina10 254504
Gmina28 5491126
Gmina6715796
Gmina1858107
Gmina2667431
Gmina43 054637
Gmina485580
Gmina4189110
Gmina580861
Gmina17 794744
Gmina3237163
Gmina54 2083308
Gmina6269317
Gmina58591129
Gmina4831165
Gmina10 531186
Gmina3145152
Gmina3142281
Gmina75102693
Gmina12 353266
Gmina12 590364
Gmina3099314
Gmina24 513517
Gmina44 364866
Gmina8003548
Gmina4973998
Gmina3023121
Gmina24 1281851
Gmina13 623678
Gmina94 8521452
Gmina11 735143
Gmina5490138
Gmina7061120
Gmina4047416
Gmina24 8021926
Gmina15 609478
Gmina26 577407
Gmina37 50972
Gmina8203308
Gmina28 44548
Gmina3837214
Gmina4719206
Gmina426189
Gmina3465329
Gmina5472190
Gmina6267345
Gmina285455
Gmina47 07158
Gmina6392152
Gmina4968261
Gmina5121308
Gmina7074403
Gmina10 5702434
Gmina73972099
Gmina6857167
Gmina325774
Gmina644281
Gmina10 194518
Gmina9689408
Gmina75 593815
Gmina1211128
Gmina239691
Gmina11 598572
Gmina6822278
Gmina7124370
Gmina6922393
Gmina6477285
Gmina5117142
Gmina40 58562
Gmina2400177
Gmina6572151
Gmina234998
Gmina8007166
Gmina216194
Gmina3979952
Gmina5569171
Gmina3046381
Gmina10 673238
Gmina7568166
Gmina1869115
Gmina3788219
Gmina857336
Gmina12 3591295
Gmina6786214
Gmina7820209
Gmina2037213
Gmina4498552
Gmina22 6951218
Gmina239 833537
Gmina9940535
Gmina2408157
Gmina6359312
Gmina3108136
Gmina20 518487
Gmina5107207
Gmina5733197
Gmina4095211
Gmina34 6751220
Gmina3523193
Gmina42171179
Gmina1690408
Gmina4399329
Gmina15 134732
Gmina12 745167
Gmina143 1153242
Gmina84 253144
Gmina810283
Gmina82872092
Gmina16 631174
Gmina3890115
Gmina7705137
Gmina8609285
Gmina78 492828
Gmina30 0402678
Gmina57 325690
Gmina5937500
Gmina26 6791823
Gmina20 8821153
Gmina5114221
Gmina107 613407
Gmina11 993821
Gmina13 543189
Gmina359 2754524
Gmina768 3394115
Gmina2743406
Gmina91 8848445
Gmina37891147
Gmina3369598
Gmina10 921139
Gmina18 7272077
Gmina5768117
Gmina2208410
Gmina4721492
Gmina144 503395
Gmina7363652
Gmina34 4752220
Gmina19 206815
Gmina20 4831913
Gmina77061571
Gmina5223632
Gmina34761032
Gmina5062115
Gmina140 00470
Gmina79 797299
Gmina3781113
Gmina11 686869
Gmina9184327
Gmina10 503440
Gmina4416281
Gmina40 809243
Gmina4411206
Gmina2368102

Quizy i karty pracy

Źródła

  • Gminy i stany: IBGE (Brazylijski Instytut Geografii i Statystyki), Malha Municipal 2025, granice gmin i stanów z 2025 roku, z powierzchnią gmin (geoftp.ibge.gov.br).
  • Ludność: IBGE, Estimativas da População, szacowana ludność rezydująca na 1 lipca 2026, według gmin (tabela SIDRA 6579); nazwy gmin: IBGE Localidades API.
  • Położenie miejscowości (siedzib gmin): IBGE, Localidades do Brasil 2022.
  • Drogi federalne (BR-xxx), rzeki, jeziora i zbiorniki wodne: IBGE, Base Cartográfica Contínua do Brasil 1:250 000 (BC250), wydanie 2025.