Mapa interaktywna

Mapa Australii Zachodniej

Wszystkie gminy, miasta i miejscowości w Australii Zachodniej na mapie, którą możesz przybliżać, z najważniejszymi drogami, rzekami i jeziorami. Nad mapą włączysz miejscowości i nazwy gmin, a po przybliżeniu zobaczysz wszystkie nazwy; kliknij dowolną gminę, aby zobaczyć liczbę ludności, powierzchnię i największe miasta.

Warstwy mapy

Wczytywanie mapy…

Mapy Australii Zachodniej do druku

Do bezpłatnego wydruku w szkole i w domu: mapa Australii Zachodniej z miastami i miejscowościami, mapa gmin i mapa konturowa. Pliki PDF mieszczą się na jednej stronie A4 lub US Letter.

Mapa Australii Zachodniej z miastami

Mapa gmin Australii Zachodniej

Mapa konturowa Australii Zachodniej

Najważniejsze informacje

Stolica
Perth
Największe miasto
Perth (2 043 762)
Liczba ludności
3 044 382 (2025)
Powierzchnia
2 526 632 km²
Gminy Australii Zachodniej
137
Gmina: najwięcej mieszkańców
Stirling (254 821)
Gmina: największa powierzchnia
East Pilbara, 372 296 km²
Mapa Australii Zachodniej z największymi miastami
Mapa Australii Zachodniej z największymi miastami

O Australii Zachodniej

Australia Zachodnia dzieli się na 137 gmin. Liczba ludności wynosi 3 044 382 (2025), a powierzchnia 2 526 632 km². Stolicą i zarazem największym miastem jest Perth (2 043 762 mieszkańców, 2021). Australia Zachodnia graniczy z Australią Południową i Terytorium Północnym.

Najludniejsza gmina to Stirling (254 821 mieszkańców), a najmniej ludna – Murchison (111 mieszkańców). Największa gmina pod względem powierzchni to East Pilbara (372 296 km²), a najmniejsza – Peppermint Grove (1 km²).

Największe miasta w Australii Zachodniej

25 najludniejszych miast i miejscowości. Wszystkie (55) znajdziesz na mapie powyżej: włącz miejscowości i przybliż mapę.

#MiastoGminaLudność
1PerthPerth2 043 762
2BunburyBunbury75 196
3GeraldtonGreater Geraldton32 717
4AlbanyAlbany31 128
5Kalgoorlie - BoulderKalgoorlie-Boulder29 068
6BusseltonBusselton27 233
7KarrathaKarratha17 013
8Port HedlandPort Hedland15 298
9BroomeBroome14 660
10YanchepWanneroo11 009
11EsperanceEsperance10 218
12Margaret RiverAugusta Margaret River7430
13CollieCollie7184
14DunsboroughBusselton7182
15NorthamNortham6679
16KununurraWyndham-East Kimberley4515
17NewmanEast Pilbara4239
18CarnarvonCarnarvon4162
19ManjimupManjimup4138
20PinjarraMurray3883
21NarroginNarrogin3745
22KatanningKatanning3641
23DerbyDerby-West Kimberley3009
24DenmarkDenmark2944
25Tom PriceAshburton2874

Ludność gmin (local government areas) i stanu to szacowana liczba ludności według ABS na 30 czerwca 2025; ludność miejscowości pochodzi ze spisu powszechnego 2021 dla ośrodków miejskich i miejscowości ABS (urban centres and localities), więc miasto takie jak Perth obejmuje swoje przedmieścia.

Gminy Australii Zachodniej

Wszystkie 137 gmin. Wybierz jedną z listy, aby pokazać ją na mapie.

Gminy Australii Zachodniej. Wybierz nagłówek kolumny, aby posortować, albo nazwę, aby pokazać ją na mapie.
Miasto42 3084308
Miasto113 003560
Hrabstwo (shire)8335100 817
Hrabstwo (shire)20 1702122
Miasto (town)17 41310
Miasto77 38335
Miasto48 22140
Hrabstwo (shire)18152371
Hrabstwo (shire)18401904
Hrabstwo (shire)20002826
Hrabstwo (shire)59311337
Hrabstwo (shire)9721601
Hrabstwo (shire)19 19354 402
Hrabstwo (shire)11172610
Hrabstwo (shire)10732725
Miasto35 73065
Miasto46 1841454
Miasto (town)32 68422
Miasto109 02865
Hrabstwo (shire)20 171558
Hrabstwo (shire)5982871
Hrabstwo (shire)565546 575
Hrabstwo (shire)17253981
Hrabstwo (shire)70391220
Miasto (town)13 0915
Miasto139 499168
Hrabstwo (shire)95611710
Hrabstwo (shire)387830 298
Hrabstwo (shire)11494190
Hrabstwo (shire)10522681
Miasto (town)92014
Hrabstwo (shire)11673276
Hrabstwo (shire)9691195
Hrabstwo (shire)23413 582
Hrabstwo (shire)12991862
Hrabstwo (shire)14557224
Hrabstwo (shire)40896712
Hrabstwo (shire)16 280526
Hrabstwo (shire)68581860
Hrabstwo (shire)8683119 731
Hrabstwo (shire)66981560
Hrabstwo (shire)7451863
Hrabstwo (shire)7152539
Hrabstwo (shire)73592 886
Miasto (town)84263
Hrabstwo (shire)10 663372 296
Hrabstwo (shire)14 66344 798
Hrabstwo (shire)36706488
Miasto37 54219
Hrabstwo (shire)65853208
Hrabstwo (shire)12954265
Hrabstwo (shire)10021835
Miasto144 475127
Miasto42 8829909
Hrabstwo (shire)4245133 046
Hrabstwo (shire)32 2081728
Hrabstwo (shire)38992369
Hrabstwo (shire)12486511
Miasto176 59599
Miasto65 007324
Miasto31 26895 500
Miasto25 42915 238
Hrabstwo (shire)43451518
Hrabstwo (shire)11461915
Hrabstwo (shire)5395625
Hrabstwo (shire)19852931
Hrabstwo (shire)8747441
Hrabstwo (shire)3772832
Hrabstwo (shire)8054719
Miasto57 422120
Hrabstwo (shire)133711 886
Hrabstwo (shire)1441179 994
Hrabstwo (shire)172431 915
Miasto106 827175
Hrabstwo (shire)96217030
Hrabstwo (shire)1292100 189
Miasto115 94553
Hrabstwo (shire)578124 115
Hrabstwo (shire)33653294
Hrabstwo (shire)4281935
Hrabstwo (shire)24213763
Hrabstwo (shire)7033511
Miasto (town)10 4824
Hrabstwo (shire)70613 858
Hrabstwo (shire)46910 185
Hrabstwo (shire)5943427
Hrabstwo (shire)43 577643
Hrabstwo (shire)11145 046
Hrabstwo (shire)21 4471703
Hrabstwo (shire)17433054
Hrabstwo (shire)8533809
Hrabstwo (shire)49891631
Miasto25 71120
Hrabstwo (shire)1483159 816
Hrabstwo (shire)12 7581431
Hrabstwo (shire)345912 544
Hrabstwo (shire)2651166
Hrabstwo (shire)18281
Hrabstwo (shire)6658301
Miasto35 67314
Hrabstwo (shire)11081295
Hrabstwo (shire)57934877
Miasto (town)17 74318 417
Hrabstwo (shire)9562017
Hrabstwo (shire)23099842
Miasto159 934257
Hrabstwo (shire)11832 605
Hrabstwo (shire)40 531901
Hrabstwo (shire)119424 202
Miasto48 74520
Miasto254 821105
Miasto20 0386
Miasto187 0901043
Hrabstwo (shire)3951102
Hrabstwo (shire)6062657
Hrabstwo (shire)52511692
Hrabstwo (shire)3041651
Hrabstwo (shire)20657 810
Miasto (town)43 33318
Hrabstwo (shire)8252551
Miasto42 39211
Hrabstwo (shire)18411946
Hrabstwo (shire)5581904
Miasto246 147683
Hrabstwo (shire)4665832
Hrabstwo (shire)8012832
Hrabstwo (shire)2503319
Hrabstwo (shire)7212041
Hrabstwo (shire)10812305
Hrabstwo (shire)567181 297
Hrabstwo (shire)13573365
Hrabstwo (shire)4951129
Hrabstwo (shire)4931594
Hrabstwo (shire)8441112 066
Hrabstwo (shire)35627 949
Hrabstwo (shire)120430 429
Hrabstwo (shire)36772132

Quizy i karty pracy

Źródła

  • Gminy: Australian Bureau of Statistics (ABS), Australian Statistical Geography Standard (ASGS), Local Government Areas 2025 (geo.abs.gov.au).
  • Ludność: ABS, Estimated Resident Population at 30 June 2025, według gmin i stanów (Regional population; ABS Data API, ERP_LGA2025).
  • Nazwy gmin: Geoscape Administrative Boundaries, Local Government Areas, publikowane przez Geoscience Australia (Digital Atlas of Australia).
  • Miejscowości: ABS, Urban Centres and Localities 2021 (ASGS Edition 3), ze stałymi mieszkańcami według spisu powszechnego 2021 (Census 2021, tabela G01; ABS Data API, C21_G01_UCL).
  • Sąsiednie stany i terytoria: ABS, ASGS Edition 3, States and Territories 2021.
  • Drogi główne: Geoscape Major Roads, publikowane przez Geoscience Australia (Digital Atlas of Australia): drogi krajowe i stanowe.