Interactieve kaart

Kaart van Turkije

Bekijk alle provincies, steden en dorpen van Turkije op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de belangrijkste wegen, de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de provincies tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een provincie om het inwonertal, de oppervlakte en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Turkije om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Turkije met steden en dorpen, de kaart van de provincies en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Turkije met steden

Kaart van de provincies van Turkije

Blinde kaart van Turkije

Kerngegevens

Hoofdstad
Ankara
Grootste stad
Istanbul (15.382.791)
Inwoners
86.092.168 (2025)
Oppervlakte
780.230 km²
Provincies van Turkije
81
Provincie met de meeste inwoners
Istanbul (15.754.053)
Provincie met de grootste oppervlakte
Konya, 40.838 km²
Kaart van Turkije met de grootste steden
Kaart van Turkije met de grootste steden

Over Turkije

Turkije telt 86.092.168 inwoners (2025) op een oppervlakte van 780.230 km² en is verdeeld in 81 provincies. De hoofdstad is Ankara, de grootste stad Istanbul (15.382.791 inwoners). Turkije grenst aan Armenië, Azerbeidzjan, Bulgarije, Georgië, Griekenland, Iran, Irak en Syrië.

Van de provincies heeft Istanbul de meeste inwoners (15.754.053 inwoners) en Bayburt de minste (82.836 inwoners); Konya is het grootst (40.838 km²) en Yalova het kleinst (818 km²).

De grootste steden van Turkije

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (239) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadProvincieInwoners
1IstanbulIstanbul15.382.791
2AnkaraAnkara5.293.367
3İzmirİzmir2.924.683
4BursaBursa2.118.759
5GaziantepGaziantep1.863.672
6AdanaAdana1.822.509
7AntalyaAntalya1.543.594
8KonyaKonya1.448.633
9KayseriKayseri1.188.391
10DiyarbakırDiyarbakır1.187.169
11ŞanlıurfaŞanlıurfa1.122.522
12MersinMersin1.091.761
13EskişehirEskişehir829.781
14SamsunSamsun751.702
15DenizliDenizli694.156
16İzmitKocaeli667.018
17KahramanmaraşKahramanmaraş661.521
18AdapazarıSakarya600.999
19MalatyaMalatya584.453
20VanVan530.574
21BatmanBatman491.925
22ErzurumErzurum442.898
23AntakyaHatay441.460
24ManisaManisa438.937
25GebzeKocaeli414.960

Het inwonertal is dat van het Address Based Population Registration System van TurkStat op 31 december 2025. Het cijfer van een plaats is dat van haar provincie- of districtscentrum (il/ilçe merkezi) zoals TurkStat het telt. In de 30 grootstedelijke provincies geldt elk district als stedelijk en geeft TurkStat geen cijfer voor de stad zelf: een stad als Istanboel, Ankara of İzmir is de som van haar centrale districten (Istanboel: elk district behalve Çatalca, Silivri en Şile), en de grotere districten daarbuiten worden apart weergegeven. Elke plaats staat in het midden van haar district (een stad in het midden van haar centrale districten), niet bij de plaats zelf. De oppervlakte van de provincies is berekend uit de grenzen op een oppervlaktegetrouwe projectie; TurkStat publiceert geen tabel met de oppervlakte van de provincies.

Provincies van Turkije

Alle 81 provincies. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

Provincies van Turkije. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Adana2.283.60913.827
Adıyaman617.8217.337
Afyonkarahisar751.80814.015
Ağrı491.48911.098
Aksaray441.1367.659
Amasya342.2425.628
Ankara5.910.32025.632
Antalya2.777.67720.185
Ardahan90.3924.936
Artvin167.5317.394
Aydın1.172.1078.076
Balıkesir1.284.51714.608
Bartın206.6632.330
Batman662.6264.477
Bayburt82.8363.746
Bilecik228.9954.179
Bingöl282.2998.004
Bitlis360.4238.294
Bolu327.1738.313
Burdur277.2267.175
Bursa3.263.01110.812
Çanakkale573.9769.891
Çankırı200.5497.543
Çorum519.59012.428
Denizli1.060.97512.133
Diyarbakır1.852.35615.020
Düzce415.6222.504
Edirne422.4386.135
Elazığ605.6789.384
Erzincan239.62511.815
Erzurum736.87725.006
Eskişehir927.95613.959
Gaziantep2.222.4156.804
Giresun455.0746.982
Gümüşhane138.8076.668
Hakkâri279.6817.103
Antakya1.577.5315.515
Iğdır205.0713.664
Isparta445.3038.946
Istanbul15.754.0535.468
İzmir4.504.18511.887
Kahramanmaraş1.146.27814.520
Karabük249.6144.142
Karaman262.3558.678
Kars268.99110.194
Kastamonu379.93413.065
Kayseri1.458.99116.970
Kilis157.3631.411
Kırıkkale282.8304.791
Kırklareli379.5956.467
Kırşehir242.7776.584
İzmit2.161.1713.401
Konya2.343.40940.838
Kütahya570.47811.634
Malatya755.85412.259
Manisa1.477.75613.339
Mardin903.5768.782
Mersin1.956.42815.985
Muğla1.099.54712.671
Muş389.1278.798
Nevşehir320.1505.485
Niğde374.4927.234
Ordu768.0875.932
Osmaniye564.1233.320
Rize346.9473.842
Adapazarı1.123.6934.832
Samsun1.392.4039.753
Şanlıurfa2.265.80019.246
Siirt332.3695.717
Sinop225.8485.715
Sivas631.40128.164
Şırnak573.6667.082
Tekirdağ1.208.4416.193
Tokat614.14110.042
Trabzon823.3234.643
Tunceli85.0837.582
Uşak374.4055.555
Van1.112.01320.922
Yalova311.635818
Yozgat413.20813.690
Zonguldak585.2033.355

Quizzen en werkbladen

Bronnen

  • Bevolking: TurkStat (TÜİK), resultaten van het Address Based Population Registration System (ADNKS), 2025, per provincie en district (veriportali.tuik.gov.tr).
  • Provincies en districten: grenzen van het General Directorate of Mapping (HGM), zoals gepubliceerd door UN OCHA op de Humanitarian Data Exchange (cod-ab-tur, CC BY-IGO).