Interactieve kaart

Kaart van Nouvelle-Aquitaine

Bekijk alle departementen, steden en dorpen van Nouvelle-Aquitaine op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de belangrijkste wegen, de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de departementen tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een departement om het inwonertal, de oppervlakte en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Nouvelle-Aquitaine om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Nouvelle-Aquitaine met steden en dorpen, de kaart van de departementen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Nouvelle-Aquitaine met steden

Kaart van de departementen van Nouvelle-Aquitaine

Blinde kaart van Nouvelle-Aquitaine

Kerngegevens

Hoofdstad
Bordeaux
Grootste stad
Bordeaux (267.991)
Inwoners
6.150.451 (2023)
Oppervlakte
84.036 km²
Departementen van Nouvelle-Aquitaine
12
Departement met de meeste inwoners
Gironde (1.690.493)
Departement met de grootste oppervlakte
Gironde, 9.975 km²
Kaart van Nouvelle-Aquitaine met de grootste steden
Kaart van Nouvelle-Aquitaine met de grootste steden

Over Nouvelle-Aquitaine

Nouvelle-Aquitaine telt 6.150.451 inwoners (2023) op een oppervlakte van 84.036 km² en is verdeeld in 12 departementen. De hoofdstad is ook de grootste stad: Bordeaux (267.991 inwoners). Nouvelle-Aquitaine grenst aan Auvergne-Rhône-Alpes, Centre-Val de Loire, Occitanie, Pays de la Loire en Spanje.

Van de departementen heeft Gironde de meeste inwoners (1.690.493 inwoners) en Creuse de minste (115.527 inwoners); Gironde is het grootst (9.975 km²) en Lot-et-Garonne het kleinst (5.361 km²).

De grootste steden van Nouvelle-Aquitaine

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (351) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadDepartementInwoners
1BordeauxGironde267.991
2LimogesHaute-Vienne129.937
3PoitiersVienne89.916
4PauPyrénées-Atlantiques80.441
5La RochelleCharente-Maritime79.851
6MérignacGironde78.090
7PessacGironde67.339
8NiortDeux-Sèvres59.854
9BayonnePyrénées-Atlantiques54.306
10Brive-la-GaillardeCorrèze47.095
11TalenceGironde46.338
12AngletPyrénées-Atlantiques43.271
13Villenave-d’OrnonGironde42.545
14AngoulêmeCharente41.908
15Saint-Médard-en-JallesGironde32.910
16AgenLot-et-Garonne32.801
17BèglesGironde31.831
18Mont-de-MarsanLandes31.592
19ChâtelleraultVienne31.003
20PérigueuxDordogne29.055
21La Teste-de-BuchGironde27.566
22BergeracDordogne27.110
23GradignanGironde26.952
24CenonGironde26.834
25BiarritzPyrénées-Atlantiques26.206

Het inwonertal is dat van de populations légales 2023 van het INSEE (population municipale, geldig vanaf 1 januari 2026); de 12 departementen tellen op tot de 6.150.451 inwoners van de regio, zoals op de kaart van Frankrijk. Plaatsen zijn gemeenten (communes), op de plek van hun gemeentehuis: elke prefectuur en onderprefectuur, en elke andere gemeente met 3.000 of meer inwoners.

Departementen van Nouvelle-Aquitaine

Alle 12 departementen. Kies er een uit de lijst om dat op de kaart te zien.

Departementen van Nouvelle-Aquitaine. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Angoulême352.6835.956
La Rochelle672.2796.864
Tulle240.8265.857
Guéret115.5275.565
Niort375.2295.999
Périgueux417.6149.060
Bordeaux1.690.4939.975
Limoges373.1675.520
Mont-de-Marsan433.5709.243
Agen333.6025.361
Pau706.5647.645
Poitiers438.8976.991

Quizzen en werkbladen

Bronnen

  • Departementen, regio’s, prefecturen, onderprefecturen en gemeenten: IGN, ADMIN EXPRESS COG CARTO 4.0, editie van 1 januari 2026 (data.geopf.fr); de oppervlakte van de departementen is de kadastrale oppervlakte van hun gemeenten.
  • Bevolking: INSEE, populations légales 2023 (geldig vanaf 1 januari 2026), population municipale per regio, departement en gemeente (insee.fr/fr/statistiques/8680726).
  • Snelwegen en nationale wegen: IGN, ROUTE 500 3.0, editie van november 2021.
  • Rivieren, meren en lagunes: Sandre, BD TOPAGE 2025 (waterlopen en waterlichamen, editie van augustus 2025).