Interactieve kaart

Kaart van Kroatië

Bekijk alle provincies, steden en dorpen van Kroatië op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de belangrijkste wegen, de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de provincies tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een provincie om het inwonertal, de oppervlakte en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Kroatië om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Kroatië met steden en dorpen, de kaart van de provincies en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Kroatië met steden

Kaart van de provincies van Kroatië

Blinde kaart van Kroatië

Kerngegevens

Hoofdstad
Zagreb
Grootste stad
Zagreb (663.592)
Inwoners
3.871.833 (2021)
Oppervlakte
56.559 km²
Provincies van Kroatië
21
Provincie met de meeste inwoners
Zagreb (stad) (767.131)
Provincie met de grootste oppervlakte
Lika-Senj, 5.355 km²
Kaart van Kroatië met de grootste steden
Kaart van Kroatië met de grootste steden

Over Kroatië

Kroatië telt 3.871.833 inwoners (2021) op een oppervlakte van 56.559 km² en is verdeeld in 20 provincies en de stad Zagreb. De hoofdstad is ook de grootste stad: Zagreb (663.592 inwoners). Kroatië grenst aan Slovenië, Hongarije, Servië, Bosnië en Herzegovina en Montenegro.

Van de provincies heeft Zagreb (stad) de meeste inwoners (767.131 inwoners) en Lika-Senj de minste (42.748 inwoners); Lika-Senj is het grootst (5.355 km²) en Zagreb (stad) het kleinst (641 km²).

De grootste steden van Kroatië

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (128) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadProvincieInwoners
1ZagrebZagreb (stad)663.592
2SplitSplit-Dalmatië149.830
3RijekaPrimorje-Gorski kotar107.964
4OsijekOsijek-Baranja75.535
5ZadarZadar67.309
6SesveteZagreb (stad)55.313
7PulaIstrië52.220
8Slavonski BrodBrod-Posavina45.005
9KarlovacKarlovac41.869
10VaraždinVaraždin36.187
11ŠibenikŠibenik-Knin31.115
12Velika GoricaZagreb (provincie)30.036
13VinkovciVukovar-Srijem28.111
14SisakSisak-Moslavina27.859
15DubrovnikDubrovnik-Neretva26.922
16BjelovarBjelovar-Bilogora24.392
17KoprivnicaKoprivnica-Križevci22.262
18VukovarVukovar-Srijem22.255
19SolinSplit-Dalmatië20.996
20ZaprešićZagreb (provincie)18.768
21SamoborZagreb (provincie)16.911
22ĐakovoOsijek-Baranja16.875
23PožegaPožega-Slavonië16.867
24ČakovecMeđimurje15.078
25MetkovićDubrovnik-Neretva13.971

Het inwonertal is dat van de volkstelling van bevolking, huishoudens en woningen 2021 (DZS, peildatum 31 augustus 2021). Het cijfer van een plaats is dat van de woonkern (naselje: de plaats zelf, zonder de dorpen van haar stad of gemeente), zodat Sesvete, deel van de stad Zagreb, apart wordt geteld. De provincie Zagreb omringt de stad Zagreb en heeft haar zetel in Zagreb.

Provincies van Kroatië

Alle eenheden op de kaart (21): 20 provincies en de stad Zagreb. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

Provincies van Kroatië. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Bjelovar101.8792.639
Slavonski Brod130.2672.028
Dubrovnik115.5641.783
Pazin195.2372.812
Karlovac112.1953.625
Koprivnica101.2211.748
Krapina120.7021.230
Gospić42.7485.355
Čakovec105.250729
Osijek258.0264.146
Požega64.0841.823
Rijeka265.4193.588
Šibenik96.3812.969
Sisak139.6034.468
Split423.4074.539
Varaždin159.4871.260
Virovitica70.3682.023
Vukovar143.1132.448
Zadar159.7663.643
Zagreb299.9853.062
Zagreb767.131641

Quizzen en werkbladen

Bronnen

  • Provincies en de stad Zagreb: Državna geodetska uprava (State Geodetic Administration), Register of Spatial Units, INSPIRE Administrative Units (open data, geoportal.dgu.hr), met hun oppervlakten.
  • Bevolking: Državni zavod za statistiku (Kroatisch Bureau voor de Statistiek), volkstelling van bevolking, huishoudens en woningen 2021, bevolking per woonkern (podaci.dzs.hr).
  • Ligging van de plaatsen: de omtrekken van de woonkernen van de volkstelling in het Register of Spatial Units van de State Geodetic Administration.
  • Snelwegen: Hrvatske autoceste (Kroatische snelwegen), het net van de snelwegen die het beheert (INSPIRE-wegennetdienst, geoportal.hac.hr).