Interactieve kaart

Kaart van IJsland

Bekijk alle regio’s, steden en dorpen van IJsland op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de belangrijkste wegen, de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de regio’s tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een regio om het inwonertal, de oppervlakte en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van IJsland om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van IJsland met steden en dorpen, de kaart van de regio’s en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van IJsland met steden

Kaart van de regio’s van IJsland

Blinde kaart van IJsland

Kerngegevens

Hoofdstad
Reykjavik
Grootste stad
Reykjavik (138.753)
Inwoners
394.324 (2026)
Oppervlakte
102.659 km²
Regio’s van IJsland
8
Regio met de meeste inwoners
Höfuðborgarsvæðið (251.912)
Regio met de grootste oppervlakte
Suðurland, 30.980 km²
Kaart van IJsland met de grootste steden
Kaart van IJsland met de grootste steden

Over IJsland

IJsland telt 394.324 inwoners (2026) op een oppervlakte van 102.659 km² en is verdeeld in 8 regio’s. De hoofdstad is ook de grootste stad: Reykjavik (138.753 inwoners).

Van de regio’s heeft Höfuðborgarsvæðið de meeste inwoners (251.912 inwoners) en Vestfirðir de minste (7.341 inwoners); Suðurland is het grootst (30.980 km²) en Suðurnes het kleinst (815 km²).

De grootste steden van IJsland

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (73) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadRegioInwoners
1ReykjavikHöfuðborgarsvæðið138.753
2KópavogurHöfuðborgarsvæðið40.228
3HafnarfjörðurHöfuðborgarsvæðið32.398
4Keflavík and NjarðvíkSuðurnes22.572
5AkureyriNorðurland eystra20.067
6GarðabærHöfuðborgarsvæðið17.755
7MosfellsbærHöfuðborgarsvæðið13.417
8SelfossSuðurland11.000
9AkranesVesturland8.429
10SeltjarnarnesHöfuðborgarsvæðið4.609
11VestmannaeyjarSuðurland4.518
12HveragerðiSuðurland3.342
13ÁlftanesHöfuðborgarsvæðið2.916
14ÍsafjörðurVestfirðir2.807
15EgilsstaðirAusturland2.719
16SauðárkrókurNorðurland vestra2.672
17HúsavíkNorðurland eystra2.403
18ÞorlákshöfnSuðurland2.316
19BorgarnesVesturland2.250
20SandgerðiSuðurnes2.188
21GarðurSuðurnes2.006
22VogarSuðurnes1.818
23Höfn í HornafirðiSuðurland1.813
24NeskaupstaðurAusturland1.478
25ReyðarfjörðurAusturland1.470

Het inwonertal is dat van Statistics Iceland op 1 januari 2026. Plaatsen zijn de stedelijke kernen (byggðakjarnar): de bebouwde plaatsen, waarbij de plaatsen van de Hoofdstedelijke Regio (Reykjavík, Kópavogur, Hafnarfjörður en de andere) apart worden geteld, dus een plaats is niet de hele gemeente eromheen.

Regio’s van IJsland

Alle 8 regio’s. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

Regio’s van IJsland. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Regio11.21115.702
Regio251.9121.045
Regio32.29622.686
Regio7.35313.106
Regio36.57030.980
Regio29.644815
Regio7.3418.825
Regio17.9979.500

Quizzen en werkbladen

Bronnen

  • Regio’s: Natuurwetenschappelijk Instituut van IJsland (voorheen de Nationale Landmeetkundige Dienst van IJsland), gemeentegrenzen IS 50V (september 2026), samengevoegd tot de acht regio’s van Statistics Iceland; oppervlakte van de regio’s uit de regiolaag van de landmeetkundige dienst (gis.lmi.is).
  • Bevolking van de regio’s: Statistics Iceland (Hagstofa Íslands), bevolking per regio op 1 januari 2026, tabel MAN03250, gecontroleerd aan de hand van tabel MAN02005 (bevolking per gemeente).
  • Plaatsen: Statistics Iceland, bevolking per stedelijke kern op 1 januari 2026, tabel MAN030101; geplaatst met de plaatsnamen van IS 50V (bebouwde gebieden) en de gebieden van de stedelijke plaatsen van Statistics Iceland.
  • Wegen: de Ringweg (Route 1) en de andere hoofdwegen (stofnvegir), met de nummers en klassen van de IJslandse dienst voor wegen en kusten (Vegagerðin), uit de wegen van IS 50V.
  • Rivieren en meren: Nationale Landmeetkundige Dienst van IJsland, EuroRegionalMap 2023 (1:250.000).