Interactieve kaart

Kaart van Ierland

Bekijk alle graafschappen, steden en dorpen van Ierland op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de belangrijkste wegen, de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de graafschappen tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een graafschap om het inwonertal, de oppervlakte en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Ierland om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Ierland met steden en dorpen, de kaart van de graafschappen en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Ierland met steden

Kaart van de graafschappen van Ierland

Blinde kaart van Ierland

Kerngegevens

Hoofdstad
Dublin
Grootste stad
Dublin (1.263.219)
Inwoners
5.149.139 (2022)
Oppervlakte
70.274 km²
Graafschappen van Ierland
26
Graafschap met de meeste inwoners
Dublin (1.458.154)
Graafschap met de grootste oppervlakte
Cork, 7.503 km²
Kaart van Ierland met de grootste steden
Kaart van Ierland met de grootste steden

Over Ierland

Ierland telt 5.149.139 inwoners (2022) op een oppervlakte van 70.274 km² en is verdeeld in 26 graafschappen. De hoofdstad is ook de grootste stad: Dublin (1.263.219 inwoners). Ierland grenst alleen aan Noord-Ierland.

Van de graafschappen heeft Dublin de meeste inwoners (1.458.154 inwoners) en Leitrim de minste (35.199 inwoners); Cork is het grootst (7.503 km²) en Louth het kleinst (826 km²).

De grootste steden van Ierland

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (218) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadGraafschapInwoners
1DublinDublin1.263.219
2CorkCork222.526
3LimerickLimerick102.287
4GalwayGalway85.910
5WaterfordWaterford60.079
6DroghedaLouth44.135
7DundalkLouth43.112
8SwordsDublin40.776
9NavanMeath33.886
10BrayWicklow33.512
11EnnisClare27.923
12CarlowCarlow27.351
13KilkennyKilkenny27.184
14NaasKildare26.180
15TraleeKerry26.079
16NewbridgeKildare24.366
17BalbrigganDublin24.322
18PortlaoiseLaois23.494
19AthloneWestmeath22.869
20MullingarWestmeath22.667
21LetterkennyDonegal22.549
22Greystones-DelganyWicklow22.009
23WexfordWexford21.524
24SligoSligo20.608
25CelbridgeKildare20.601

De inwonertallen komen uit de volkstelling van 2022 (CSO): de graafschappen zijn de 26 traditionele graafschappen en de plaatsen zijn de stedelijke gebieden van het CSO, dus een stad als Dublin omvat ook haar voorsteden.

Graafschappen van Ierland

Alle 26 graafschappen. Kies er een uit de lijst om dat op de kaart te zien.

Graafschappen van Ierland. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Graafschap61.968896
Graafschap81.7041.931
Graafschap127.9383.449
Graafschap584.1567.503
Graafschap167.0844.861
Graafschap1.458.154926
Graafschap277.7376.151
Graafschap156.4584.813
Graafschap247.7741.694
Graafschap104.1602.071
Graafschap91.8771.719
Graafschap35.1991.588
Graafschap209.5362.755
Graafschap46.7511.091
Graafschap139.703826
Graafschap137.9705.588
Graafschap220.8262.342
Graafschap65.2881.294
Graafschap83.1502.000
Graafschap70.2592.547
Graafschap70.1981.836
Graafschap167.8954.303
Graafschap127.3631.857
Graafschap96.2211.838
Graafschap163.9192.370
Graafschap155.8512.025

Quizzen en werkbladen

Bronnen

  • Graafschappen: Tailte Éireann (voorheen Ordnance Survey Ireland), Counties – National Statutory Boundaries – 2019 – Generalised 20m (de 26 graafschappen en hun oppervlakte).
  • Inwonertal van de graafschappen: Central Statistics Office, volkstelling 2022 (Census of Population 2022), tabel F1001, Population at Each Census (data.cso.ie).
  • Plaatsen: Central Statistics Office, volkstelling 2022, tabel F1015, Population of towns (de stedelijke gebieden van het CSO in 2022), geplaatst met Urban Areas – National Statistical Boundaries 2022 van het CSO en Tailte Éireann.
  • Nationale wegen: Transport Infrastructure Ireland, TII National Roads (nationale primaire en secundaire wegen, 2018).