Interactieve kaart

Kaart van het Noordelijk Territorium

Bekijk alle gemeenten, steden en dorpen van het Noordelijk Territorium op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de belangrijkste wegen, de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de gemeenten tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een gemeente om het inwonertal, de oppervlakte en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van het Noordelijk Territorium om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van het Noordelijk Territorium met steden en dorpen, de kaart van de gemeenten en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van het Noordelijk Territorium met steden

Kaart van de gemeenten van het Noordelijk Territorium

Blinde kaart van het Noordelijk Territorium

Kerngegevens

Hoofdstad
Darwin
Grootste stad
Darwin (122.207)
Inwoners
264.556 (2025)
Oppervlakte
1.348.134 km²
Gemeenten van het Noordelijk Territorium
20
Gemeente met de meeste inwoners
Darwin (90.035)
Gemeente met de grootste oppervlakte
Barkly, 322.710 km²
Kaart van het Noordelijk Territorium met de grootste steden
Kaart van het Noordelijk Territorium met de grootste steden

Over het Noordelijk Territorium

Het Noordelijk Territorium telt 264.556 inwoners (2025) op een oppervlakte van 1.348.134 km² en is verdeeld in 20 gemeenten. De hoofdstad is ook de grootste stad: Darwin (122.207 inwoners, 2021). Het Noordelijk Territorium grenst aan Queensland, Zuid-Australië en West-Australië.

Van de gemeenten heeft Darwin de meeste inwoners (90.035 inwoners) en Belyuen de minste (167 inwoners); Barkly is het grootst (322.710 km²) en Darwin Waterfront Precinct het kleinst (1 km²).

De grootste steden van het Noordelijk Territorium

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (63) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadGemeenteInwoners
1DarwinDarwin122.207
2Alice SpringsAlice Springs24.855
3KatherineKatherine5.980
4NhulunbuyNiet-ingedeeld gebied3.267
5Tennant CreekBarkly2.949
6ManingridaWest Arnhem2.518
7GaliwinkuEast Arnhem2.199
8WadeyeWest Daly1.924
9Wurrumiyanga (Nguiu)Tiwi Islands1.421
10Gunbalanya (Oenpelli)West Arnhem1.153
11MilingimbiEast Arnhem1.097
12NgukurrRoper Gulf1.088
13AnguruguGroote Archipelago883
14YularaNiet-ingedeeld gebied853
15RaminginingEast Arnhem814
16BorroloolaRoper Gulf755
17JabiruWest Arnhem755
18AlyangulaNiet-ingedeeld gebied751
19YuendumuCentral Desert740
20GapuwiyakEast Arnhem705
21NumbulwarRoper Gulf681
22Humpty DooLitchfield660
23YirrkalaEast Arnhem657
24LajamanuCentral Desert653
25MinyerriRoper Gulf650

Het inwonertal van de gemeenten en de staat is de geschatte woonbevolking (estimated resident population) van het ABS op 30 juni 2025; het inwonertal van de plaatsen is de telling bij de volkstelling van 2021 voor de urban centres and localities van het ABS, dus een stad als Darwin omvat ook haar voorsteden.

Gemeenten van het Noordelijk Territorium

Alle 20 gemeenten. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

Gemeenten van het Noordelijk Territorium. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Gemeente30.875328
Regionale raad (regional council)7.448322.710
Shire16741
Regionale raad (regional council)4.170281.338
Shire1.4482.056
Gemeente90.035111
Gemeente3521
Regionale raad (regional council)8.13030.703
Regionale raad (regional council)2.0952.607
Gemeente11.2827.417
Gemeente24.8492.903
Regionale raad (regional council)6.978268.339
Niet-ingedeeld gebied8.20719.777
Gemeente43.19368
Regionale raad (regional council)7.597185.213
Regionale raad (regional council)2.7677.483
Regionale raad (regional council)3.356153.287
Shire5046
Regionale raad (regional council)7.60849.675
Regionale raad (regional council)3.49514.070

Quizzen en werkbladen

Bronnen

  • Gemeenten (local government areas): Australian Bureau of Statistics (ABS), Australian Statistical Geography Standard (ASGS), Local Government Areas 2025 (geo.abs.gov.au).
  • Bevolking: ABS, Estimated Resident Population op 30 juni 2025, per gemeente en staat (Regional population; ABS Data API, ERP_LGA2025).
  • Namen van de gemeentebesturen: Geoscape Administrative Boundaries, Local Government Areas, gepubliceerd door Geoscience Australia (Digital Atlas of Australia).
  • Plaatsen: ABS, Urban Centres and Localities 2021 (ASGS Edition 3), met hun vaste bewoners bij de volkstelling van 2021 (Census 2021, tabel G01; ABS Data API, C21_G01_UCL).
  • Aangrenzende staten en territoria: ABS, ASGS Edition 3, States and Territories 2021.
  • Hoofdwegen: Geoscape Major Roads, gepubliceerd door Geoscience Australia (Digital Atlas of Australia): nationale hoofdwegen en hoofdwegen van de staten.