Mapa interaktywna

Mapa stanu Sonora

Wszystkie gminy, miasta i miejscowości w stanie Sonora na mapie, którą możesz przybliżać, z najważniejszymi drogami, rzekami i jeziorami. Nad mapą włączysz miejscowości i nazwy gmin, a po przybliżeniu zobaczysz wszystkie nazwy; kliknij dowolną gminę, aby zobaczyć liczbę ludności, powierzchnię i największe miasta.

Warstwy mapy

Wczytywanie mapy…

Mapy stanu Sonora do druku

Do bezpłatnego wydruku w szkole i w domu: mapa stanu Sonora z miastami i miejscowościami, mapa gmin i mapa konturowa. Pliki PDF mieszczą się na jednej stronie A4 lub US Letter.

Mapa stanu Sonora z miastami

Mapa gmin stanu Sonora

Mapa konturowa stanu Sonora

Najważniejsze informacje

Stolica
Hermosillo
Największe miasto
Hermosillo (855 563)
Liczba ludności
3 028 969 (2025)
Powierzchnia
180 399 km²
Gminy stanu Sonora
72
Gmina: najwięcej mieszkańców
Hermosillo (962 020)
Gmina: największa powierzchnia
Hermosillo, 16 936 km²
Mapa stanu Sonora z największymi miastami
Mapa stanu Sonora z największymi miastami

O stanie Sonora

Stan Sonora dzieli się na 72 gminy. Liczba ludności wynosi 3 028 969 (2025), a powierzchnia 180 399 km². Stolicą i zarazem największym miastem jest Hermosillo (855 563 mieszkańców, 2020). Sąsiedzi stanu Sonora: Kalifornia Dolna, Chihuahua, Sinaloa i Stany Zjednoczone.

Najludniejsza gmina to Hermosillo (962 020 mieszkańców), a najmniej ludna – Oquitoa (321 mieszkańców). Największa gmina pod względem powierzchni to Hermosillo (16 936 km²), a najmniejsza – San Felipe de Jesús (151 km²).

Największe miasta w stanie Sonora

25 najludniejszych miast i miejscowości. Wszystkie (86) znajdziesz na mapie powyżej: włącz miejscowości i przybliż mapę.

#MiastoGminaLudność
1HermosilloHermosillo855 563
2Ciudad ObregónCajeme329 404
3NogalesNogales261 137
4San Luis Río ColoradoSan Luis Río Colorado176 685
5NavojoaNavojoa120 926
6GuaymasGuaymas117 253
7Agua PrietaAgua Prieta91 029
8CaborcaCaborca67 604
9Puerto PeñascoPuerto Peñasco62 301
10Miguel Alemán (La Doce)Hermosillo39 474
11EsperanzaCajeme39 164
12EmpalmeEmpalme38 886
13Ciudad de CananeaCananea38 113
14Magdalena de KinoMagdalena30 429
15HuatabampoHuatabampo30 324
16Pueblo YaquiCajeme14 173
17Villa JuárezBenito Juárez13 153
18Nacozari de GarcíaNacozari de García12 987
19Santa AnaSanta Ana12 372
20SonoytaGeneral Plutarco Elías Calles11 440
21ÁlamosÁlamos10 961
22EtchojoaEtchojoa9831
23PesqueiraSan Miguel de Horcasitas9442
24Vícam (Switch)Guaymas9392
25Marte R. Gómez (Tobarito)Cajeme8473

Ludność to szacunki INEGI z Encuesta Intercensal 2025 na 15 października 2025 dotyczące osób mieszkających w mieszkaniach prywatnych; ludność 72 gmin sumuje się do ludności stanu (3 028 969). Liczba dla stanu na mapie Meksyku, 3 049 889, obejmuje też 20 920 osób, które według szacunków INEGI mieszkają w mieszkaniach zbiorowych lub nie mają mieszkania; INEGI publikuje te dane tylko dla całego stanu. Miejscowości to localidades INEGI z liczbą ludności według spisu powszechnego 2020: każda siedziba gminy i każda inna miejscowość licząca co najmniej 5000 mieszkańców.

Gminy stanu Sonora

Wszystkie 72 gminy. Wybierz jedną z listy, aby pokazać ją na mapie.

Gminy stanu Sonora. Wybierz nagłówek kolumny, aby posortować, albo nazwę, aby pokazać ją na mapie.
Aconchi2366368
Agua Prieta96 1413947
Álamos25 1436423
Altar97274458
Arivechi1044726
Arizpe25443072
Atil480300
Bacadéhuachi9121066
Bacanora6441129
Bacerac11561345
Bacoachi13681231
Bácum21 2751583
Banámichi1749808
Baviácora2724843
Bavispe12681722
Villa Juárez21 191369
Benjamín Hill44921412
Caborca96 42810 674
Ciudad Obregón443 1144876
Ciudad de Cananea37 9572316
Carbó45542582
Cucurpe8781578
Cumpas58692010
Divisaderos734386
Empalme50 998593
Etchojoa62 225949
Fronteras95722616
Sonoyta13 0233657
Granados795364
Guaymas160 8217948
Hermosillo962 02016 936
Huachinera11481198
Huásabas810822
Huatabampo80 8621843
Huépac923421
Imuris12 4962170
La Colorada17174122
Magdalena de Kino31 2601239
Mazatán1136683
Moctezuma54491878
Naco70891238
Nácori Chico15932833
Nacozari de García12 8051731
Navojoa169 6242809
Nogales291 1861757
Opodepe20982224
Oquitoa321916
Ónavas420534
Pitiquito92659822
Puerto Peñasco75 4246194
Quiriego31763781
Rayón1275879
Rosario44383520
Sahuaripa52215004
San Felipe de Jesús341151
San Ignacio Río Muerto13 7791246
San Javier514536
San Luis Río Colorado201 6878885
San Miguel de Horcasitas10 1791116
San Pedro de la Cueva12962230
Santa Ana14 8971477
Santa Cruz17001001
Sáric15941354
Soyopa11021717
Suaqui Grande978915
Tepache1008779
Trincheras12123010
Tubutama11841725
Ciudad de Ures84063088
Villa Hidalgo11931476
Villa Pesqueira (Mátape)9481123
Yécora40032668

Quizy i karty pracy

Źródła

  • Gminy i stany: INEGI (Instituto Nacional de Estadística y Geografía), Marco Geoestadístico dla Encuesta Intercensal 2025; powierzchnia zmierzona według tych granic.
  • Ludność: INEGI, Encuesta Intercensal 2025, ludność w mieszkaniach prywatnych według gmin na 15 października 2025 (główne wyniki według miejscowości, otwarte dane); ludność ogółem stanu: INEGI, Encuesta Intercensal 2025.
  • Miejscowości i siedziby gmin: INEGI, Catálogo Único de Claves de Áreas Geoestadísticas Estatales, Municipales y Localidades (AGEEML), z ludnością każdej miejscowości według Censo de Población y Vivienda 2020.
  • Drogi federalne: INEGI, Red Nacional de Caminos 2025 (wraz z SICT i Meksykańskim Instytutem Transportu).
  • Rzeki: INEGI, Red Hidrográfica Digital de México 1:250 000, wydanie 1.0; jeziora i zbiorniki wodne: INEGI, Red Hidrográfica 1:50 000, wydanie 2.0.
  • Stany Zjednoczone: pliki granic kartograficznych US Census Bureau (cartographic boundary files).