Interactieve kaart

Kaart van Thailand

Bekijk alle provincies, steden en dorpen van Thailand op een kaart waarop je kunt inzoomen, met de belangrijkste wegen, de rivieren en de meren. Boven de kaart kun je de plaatsen en de namen van de provincies tonen; als je inzoomt, verschijnen alle namen. Klik op een provincie om het inwonertal, de oppervlakte en de grootste steden te zien.

Kaartlagen

De kaart wordt geladen…

Kaarten van Thailand om te printen

Gratis te printen voor de klas en thuis: de kaart van Thailand met steden en dorpen, de kaart van de provincies en de blinde kaart. De pdf’s passen op een A4- of US Letter-vel.

Kaart van Thailand met steden

Kaart van de provincies van Thailand

Blinde kaart van Thailand

Kerngegevens

Hoofdstad
Bangkok
Grootste stad
Bangkok (5.422.568)
Inwoners
65.809.011 (2025)
Oppervlakte
515.416 km²
Provincies van Thailand
77
Provincie met de meeste inwoners
Bangkok (5.422.568)
Provincie met de grootste oppervlakte
Chiang Mai, 22.176 km²
Kaart van Thailand met de grootste steden
Kaart van Thailand met de grootste steden

Over Thailand

Thailand telt 65.809.011 inwoners (2025) op een oppervlakte van 515.416 km² en is verdeeld in 76 provincies en het speciale bestuursgebied Bangkok. De hoofdstad is ook de grootste stad: Bangkok (5.422.568 inwoners). Thailand grenst aan Cambodja, Laos, Maleisië en Myanmar.

Van de provincies heeft Bangkok de meeste inwoners (5.422.568 inwoners) en Samut Songkhram de minste (185.281 inwoners); Chiang Mai is het grootst (22.176 km²) en Samut Songkhram het kleinst (414 km²).

De grootste steden van Thailand

De 25 grootste steden en dorpen. Je vindt ze allemaal (137) op de kaart hierboven: toon de plaatsen en zoom in.

#StadProvincieInwoners
1BangkokBangkok5.422.568
2NonthaburiNonthaburi229.362
3Pak KretNonthaburi187.597
4Chao Phraya SurasakChon Buri159.631
5Hat YaiSongkhla137.261
6Surat ThaniSurat Thani131.171
7PattayaChon Buri114.248
8Nakhon RatchasimaNakhon Ratchasima112.666
9Chiang MaiChiang Mai111.816
10Udon ThaniUdon Thani109.490
11Khon KaenKhon Kaen98.998
12Nakhon Si ThammaratNakhon Si Thammarat94.967
13Laem ChabangChon Buri93.012
14Nong PrueChon Buri92.933
15RangsitPathum Thani84.649
16Map Ta PhutRayong79.078
17Chiang RaiChiang Rai76.668
18Nakhon SawanNakhon Sawan75.173
19Khlong LuangPathum Thani73.689
20Lat SawaiPathum Thani73.498
21Tha KhlongPathum Thani72.033
22Ko SamuiSurat Thani69.425
23Ubon RatchathaniUbon Ratchathani68.753
24Pu Chao Saming PhraiSamut Prakan67.820
25PhuketPhuket67.641

Het inwonertal is de geregistreerde bevolking (mensen met een woonregistratie). Voor de provincies en Bangkok zijn het de cijfers van het Department of Provincial Administration voor 31 december 2025, die optellen tot het nationale totaal; plaatsen zijn gemeenten (thesaban nakhon en thesaban mueang, en de stad Pattaya) zoals het Department of Local Administration ze op 30 september 2024 telde, dus een plaats is alleen haar gemeente, zonder de voorsteden buiten haar grenzen.

Provincies van Thailand

Alle eenheden op de kaart (77): 76 provincies en het speciale bestuursgebied Bangkok. Kies er een uit de lijst om die op de kaart te zien.

Provincies van Thailand. Kies een kolomkop om te sorteren en een naam om die op de kaart te zien.
Amnat Charoen370.6773.263
Ang Thong266.923944
Bangkok5.422.5681.571
Bueng Kan417.9073.991
Buri Ram1.560.27910.058
Chachoengsao733.4005.166
Chai Nat311.6742.487
Chaiyaphum1.100.64712.616
Chanthaburi535.5636.404
Chiang Mai1.798.58822.176
Chiang Rai1.295.92211.584
Chon Buri1.645.9854.505
Chumphon506.8566.022
Kalasin957.4216.888
Kamphaeng Phet696.9728.558
Kanchanaburi896.67319.451
Khon Kaen1.765.96710.612
Krabi484.7964.988
Lampang697.67912.496
Lamphun394.9444.483
Loei629.37710.503
Lop Buri721.5606.492
Mae Hong Son288.75712.772
Maha Sarakham924.1245.608
Mukdahan349.6184.111
Nakhon Nayok259.6832.136
Nakhon Pathom926.3182.139
Nakhon Phanom708.2655.586
Nakhon Ratchasima2.613.43220.709
Nakhon Sawan1.008.3629.513
Nakhon Si Thammarat1.530.4359.902
Nan468.36812.191
Narathiwat828.3464.488
Nong Bua Lam Phu502.0884.064
Nong Khai510.1893.271
Nonthaburi1.322.280637
Pathum Thani1.246.0621.517
Pattani744.9711.966
Phangnga265.6534.096
Phatthalung518.0663.860
Phayao451.9646.196
Phetchabun954.41712.389
Phetchaburi484.1276.183
Phichit513.1504.336
Phitsanulok835.48010.523
Phra Nakhon Si Ayutthaya822.7032.553
Phrae417.4806.488
Phuket432.464548
Prachin Buri501.9545.047
Prachuap Khiri Khan551.4436.448
Ranong192.4873.293
Ratchaburi861.8795.202
Rayong789.7303.682
Roi Et1.269.4487.819
Sa Kaeo560.8476.789
Sakon Nakhon1.134.0919.527
Samut Prakan1.383.924949
Samut Sakhon587.367857
Samut Songkhram185.281414
Saraburi638.4773.482
Satun324.5602.882
Si Sa Ket1.436.7418.885
Sing Buri198.024818
Songkhla1.429.1257.741
Sukhothai Thani569.2626.680
Suphan Buri817.8495.433
Surat Thani1.075.97713.085
Surin1.354.4778.816
Tak704.49417.280
Trang633.4164.710
Trat225.5912.869
Ubon Ratchathani1.865.50115.483
Udon Thani1.546.73711.054
Uthai Thani318.9686.638
Uttaradit433.2757.919
Yala556.0874.473
Yasothon522.8194.097

Quizzen en werkbladen

Bronnen

  • Provincies: Royal Thai Survey Department, provinciegrenzen en -oppervlakte (Thailand Subnational Administrative Boundaries, COD-AB v01, via de Humanitarian Data Exchange van UN OCHA).
  • Bevolking van de provincies: Department of Provincial Administration, geregistreerde bevolking op 31 december 2025 (zoals gepubliceerd door het National Statistical Office, tabel OS_0405_01_0005_01).
  • Plaatsen: Department of Local Administration, geregistreerde bevolking van elke gemeente op 30 september 2024 (ข้อมูลรายได้องค์กรปกครองส่วนท้องถิ่น 2568) en de ligging van de gemeentekantoren (opendata.dla.go.th).
  • Hoofdwegen: Department of Highways, register van de nationale hoofdwegen (ทะเบียนบัญชีสายทาง, Road_Cl_Line_2568).